Перейти до основного змісту
На Миколаївщині люди протестують проти розробки піщаного кар’єру

На Миколаївщині люди протестують проти розробки піщаного кар’єру

На Миколаївщині люди протестують проти розробки піщаного кар’єру
. Суспільне Миколаїв

У селі Калинівка Вітовського району планують почати розробку піщаного кар'єру поруч із річкою Інгул. Селяни вважають, що це може призвести до непоправних екологічних наслідків.

За словами помічниці депутата Воскресенської ОТГ Олени Каплій, територія в 12 га належить Ігореві Харишеву, директору ТОВ “Калинівський піщаний кар’єр”. У документах, які потрапили до жителів села, вказано, що нібито громадські слухання за цим фактом відбулися в квітні 2019 року, але тоді ніхто на них не з'явився.

“Документація, яка збиралася на цей вид діяльності, і всі необхідні процедури, які відбулись у 2019 році, на жаль, відбулися без проведення громадського обговорення , хоча за документами воно було проведено”, ‒ каже Олена Каплій.

На Миколаївщині люди протестують проти розробки піщаного кар’єру
Суспільне Миколаїв

На земельній комісії, а згодом і на сесії Воскресенської сільради, відмовили Ігорю Харишеву в отриманні дозволу на користування надрами з метою видобутку піску.

За документами, площа, на яку просить дозвіл директор ТОВ “Калинівський піщаний кар’єр”, становить близько 113 га, але він володіє всього 12 га землі, тому тільки на них і буде добувати пісок. Також підприємець запевнив, що жителям буде вигідна його діяльність, так як він платить податки в громаду і заасфальтував одну з доріг в селі.

“Мене просто ніхто не захотів слухати. Плюси для села, що це буде близько 2 ‒3-х млн гривень прибутковості в бюджет. Людям цього ніхто не пояснив і мені це теж не дали зробити, ‒ каже Ігор Харишев.

Детальніше про це дивіться в сюжеті кореспондентів Суспільного

Авторка ‒ Ніна Булах, операторка ‒ Юлія Філімон.

У випадку запуску кар’єру можливе погіршення екологічної ситуації.

“У зв’язку з тим, що це біля населеного пункту і в селі Калинівка свердловини, колодязі глибиною 10, 12, 15 метрів, при розробці такої глибини це буде руйнування колодязів і соціальна криза”, ‒ каже еколог Валерій Бобровський.

Юридичну сторону питання проаналізував юрист Андрій Толпекін.

“Ці 12 га, які він має у власності, у них цільове призначення для ведення особистого сільського господарства, а це ніяким чином не відноситься до видобування надр, а в нашому випадку це ‒ пісок. Якщо він буде робити, то це незаконно і переслідується законом”, ‒ каже Андрій Толпекін.

Читайте також

  • Аграрії з Миколаєва та Херсона обговорили земельну реформу;
  • На Кіровоградщині місцеві жителі підозрюють фермера у підробці підписів під угодами про оренду землі.

Топ дня

Вибір редакції

На початок