Депутати Миколаївської міської ради 30 травня під час сесії не проголосували за проєкт рішення програми "Доступна вода". Проєкт підготував департамент житлово-комунального господарства. Відповідно до розробленого документа, на обслуговування, утримання та ремонт систем зворотного осмосу очищення води з бюджету міста запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень.
Про це під час сесії розповів перший заступник директора департаменту житлово–комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов.
Із присутніх 32-х депутатів "за" проголосували 20, утримались – 11, "проти" – 0, всього у голосуванні взяв участь 31 депутат.
За словами Ігоря Набатова, протягом 2022 року донори, партнери доставляли до міста системи очищення зворотного осмосу різної ємності в якості гуманітарної допомоги. Станом на 30 травня всі системи очищення встановлені на території соціальних об’єктів, в адміністративних будівлях.
"Система очищення недовговічна. Є необхідність міняти фільтри з урахуванням того, що водозабір здійснюється як з водопровідної мережі, а вода там невідповідної якості, так зі свердловин, що протягом 2022 року бурили у Миколаєві. На період дії воєнного стану та надзвичайної ситуації техногенного характеру, що у місті із водою, питна вода буде видаватися безкоштовно. Це передбачено "Правилами користування системи водоочищення", — сказав Ігор Набатов.
На обслуговування, утримання та ремонт систем очищення води запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень. Ця сума розрахована на обслуговування 145 установок. Визначені три балансоутримувачі систем: ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", управління охорони здоров’я, комунальне підприємство ДЕЗ "Пілот".
"У витратах, закладених в загальну суму, вартість електроенергії, води, водовідведення, фільтрів системи очищення. Сума вираховувалась на рік. Враховуючи, що вже пів року минуло, то запропонована сума буде ще меншою у бюджетному запиті", — сказав Ігор Набатов.
Голова комісії з питань прав людини Олена Кісельова запропонувала додати до переліку співвиконавців програми громадські організації та об’єднання.
"Окрім трьох зазначених у програмі, додати неприбуткові громадські організації та об’єднання, що мають у власному користуванні системи очищення води і свердловини не індивідуального типу, та надають безкоштовно жителям міста питну воду. Ці об’єднання були у найскладніший період першими, що видавали воду. Так ми урівняємо у правах всіх суб’єктів – надавачів води", — сказала депутатка.
За словами голови комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності Дмитра Іванова, програму "Доступна вода" потрібно доопрацювати, врахувати варіанти зменшення вартості.
"Пропоную перерахувати економію. Сума завищена, на одну точку видачі води приблизно 250 тисяч гривень — це багато. У будинках, де ми встановили установки, платять за воду 50 гривень за кубометр, 30 гривень віддаємо водоканалу, а на 20 гривень міняємо фільтри, мембрани", — наголосив депутат.
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич сказав, що в бюджеті міста сума на утримання установок очищення води ще не закладена.
"Пропонується, що сума буде витрачатися за фактом ремонту. В кінці року будемо бачити, чи не вистачає грошей, чи залишаються зайві, ми побачимо звіт з виконання програми", — розповів очільник міста.
За словами міського голови, питання про затвердження програми виносять на обговорення сесії міської ради вже двічі.
"Прошу департамент житлово-комунального господарства продовжити роботу над програмою, надати інформацію на комісії із запропонованою правкою. Якщо ми не зможемо фінансувати ці системи, вони будуть зупинені. Ваше натискання кнопок — це не просто відповідальність політична, а фізична і фактична за видачу води в місті Миколаєві", — сказав Олександр Сєнкевич.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.