Вісім місяців підрозділи миколаївської 79-ї десантно-штурмової бригади бʼються за Марʼїнку, що на Донеччині. Майже рік до початку повномасштабної війни більша частина бригади перебувала в зоні ООС та досі без ротацій.
Про це кореспондентам Суспільного розповіли бійці бригади, які боронять кордони України.
"Риба", військовослужбовець 79-ї бригади: "Вороги наступають. Вони наступають з особливим чи то азартом, чи то під дією якихось психотропних препаратів, тобто неможливо нормальній, адекватній людині лізти. Тобто він підходить на відстань 8-ми метрів. Така ситуація. Тримаємось, хлопці все тримають".
"Риба", військовослужбовець 79-ї бригади: "Найближчий контакт був позавчора, відстань шість метрів — це самий ближній контакт. Просто із-за сараю він вискакував. Вони йдуть, підходять, знають, що стоїть позиція і вони підходять, кричать, розмовляють, підходять на таку відстань. Не попереджають, просто лізуть".
"Риба", військовослужбовець 79-ї бригади: "Коли працює важка техніка, іноді позиції доводиться міняти, тобто відкатуватись на іншу позицію і тримати. Тобто вам говорять, що виїжджає танчик. Так, по-перше, ти його чуєш, коли стоїш на позиції уже визначаєш, коли він крутиться, коли йде на зближення, коли на віддалення, це все приходить саме собою. Просто координуєш із артою, арта також дивиться, працює по ньому".
"Ворон", військовослужбовець 79-ї бригади: "Стріляють — біжиш, а далі йдеш. Сильно не побіжите, тому що два-три дні побули, броніки нічого не знімали — це фізично, морально тяжко, плюс назад дорога, це втомлює як не крутіть, багато не набігаєшся. Їжа, боєкомплект, все. Їсти треба, воду пити так само треба".
"Якщо в якомусь підвалі знайшов компот — пощастило. Бо буває таке, що вода може закінчитись".
"Румата", військовослужбовець 79-ї бригади: "Напрямок насправді надскладний. Тут є як штурми піхоти, штурмові групи заходять дуже в великих кількостях, дуже часто іноді, артилерія, яка працює постійно. Майже працює і по позиціях, і по точках управління, і тиловим, і тим, що розташовані на передньому краю".
"Румата", військовослужбовець 79-ї бригади: "У них відбувається ротація, вони заходять, дуже інтенсивно проводять штурмові дії. Десь за тиждень — півтора у них закінчується той штурмовий потенціал, тому що люди йдуть у відмову. Там 5 людей реально стоїть і не пропускає 40 — і вони, коли починають розуміти, то вони йдуть у відмови, відмовляються заходити, відмовляються йти на штурм. Там якийсь час тихо, потім у них знов ротація, і все".
"Людей у них набагато більше ніж у нас. Ми воюємо краще, а їх просто набагато більше".
"Румата", військовослужбовець 79-ї бригади: "Людський ресурс важко переоцінити в наш час. Особливо у підрозділах таких, як десантно-штурмова рота. Люди, які приходять — реально бʼються до кінця. У нас є дуже багато історій, як п'ять—шість—сім людей відбивали штурми взводних груп, ротних груп. Просто внаслідок того, що вони не боялись і воювали всі, всі відстрілювались".
"Хто не міг відстрілюватись — той заряджав патрони. Були і поранені з числа тих людей, але вони не здавались і продовжували відстрілюватись".
Читайте також
Мінімізація ризиків диверсійних загроз. На Миколаївщині заборонили вихід на воду маломірних човнів для риболовлі
Задля адаптації до життя в місті. У Миколаєві розробили довідник для переселенців
Поширювала відеоматеріали. Жительку Миколаївщини підозрюють у виправдовуванні збройної агресії РФ
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.