Пенсійне страхування. Що необхідно знати миколаївцям

Пенсійне страхування. Що необхідно знати миколаївцям

Пенсійне страхування. Що необхідно знати миколаївцям
. Пенсійний фонд України. Фото: УНІАН

Станом на 15 квітня добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як працюючі, так і непрацюючі люди старші 16 років. Угоду з Пенсійним фондом можна укласти дистанційно.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла заступниця начальника головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Галинтовська.

Поодинокі випадки використання сервісу вже є на Миколаївщині. Пенсійний фонд в Миколаївській області не збирає статистику, адже вся інформація обробляється на центральному рівні ПФУ.

"Це зручний сервіс для тих, хто працює за кордоном. Наприклад, моряки, які отримують непогану зарплату, але при набутті пенсійного віку іноді у них недостатній, або взагалі відсутній страховий стаж. Корисний цей сервіс буде для осіб, які отримують мінімальну зарплату, але бажали б, щоб при виході на пенсію при розрахунку пенсійної виплати, враховувалась більша зарплата", — сказала Ольга Галинтовська.

Страховий внесок залежить від страхового стажу людини. Якщо не вистачає до мінімальної суми страхового внеску, то і страхового стажу буде мінімум.

"Дуже значуща ця проблема для осіб передпенсійного віку. Зараз до нас звертаються, просять обрахувати стаж, адже розуміють, що з кожним роком кількість необхідного стажу для призначення пенсій збільшується. Наразі це 35 років. Людина, здобувши освіту, вже повинна розпочати трудову діяльність, працювати офіційно, щоб на момент досягнення 60 років набути необхідну кількості страхового стажу", — пояснила Ольга Галинтовська.

Сплата добровільних внесків за допомогою цифрового сервісу

За словами Ольги Галинтовської, не потрібно звертатись до органів ПФУ, можна дистанційно оформити цей договір через особистий електронний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду. Для цього громадяни мають зайти у свій особистий кабінет, використовуючи кваліфікаційний е-підпис, або Дія-підпис, або ID.GOV.

"Не лише за себе можна укласти договір про добровільну сплату внесків. Наприклад, матір через свій особистий кабінет може укласти договір з органами Пенсійного фонду на користь дитини 18 років, яка вчиться: зазначає персональні данні доньки або сина, самостійно визначає суму внесків", — розповіла Ольга Галинтовська.

Права та зобов'язання

Договір про добровільну сплату страхових внесків передбачає певні права і зобов’язання. Визначений обов’язок однієї сторони — сплата страхових внесків у сумі, яку людина сама зазначила у договорі.

"Але жодних фінансових санкцій не передбачено за несплату. Наприклад, у зв’язку з обставинами у людини змінились фінансові можливості і вона не може сплачувати страхові внески, то це невиконання умов договору. За несплачений період не буде обрахований стаж і в підвищеному розмірі зарплата, не буде зафіксована інформація про зараховані платежі до Державного реєстру загальнообовʼязкового державного соціального страхування", — сказала Ольга Галинтовська.

Термін дії договору

Договір укладається на рік, термін дії до 31 грудня поточного року.

"Тобто особа пів року платила, а пів року — ні, то за останні пів року в реєстрі будуть стояти нулі. Після 31 грудня договір вже не діє. Якщо особа забажає поновити платежі, це нова процедура підписання договору через е-кабінет", — розповіла Ольга Галинтовська.

Купівля страхового стажу

"Людині треба розуміти, чи потрібно докупити страховий стаж. Як правило, за рік до пенсії люди починають збирати документи, звертаються до органів ПФ з проханням обрахувати кількість страхового стажу. Наприклад, людині не вистачає пів року або рік для необхідної кількості страхового стажу, і ми пропонуємо звернутися до податкової служби, щоб укласти договір, зазначаємо кількість стажу і те, що не вистачає пів року. У податковій вже розраховують суму, що потрібно сплатити людині, щоб докупити пів року стажу", — пояснила Ольга Галинтовська.

Докупити необхідну кількість страхового стажу можна лише за той період, коли людина не працювала, не була застрахованою особою.

"Це буде цікаво людям, які офіційно не працюють. Їм буде корисним сплачувати страховий внесок не менше мінімального. На сьогодні мінімальна зарплата становить 6700 грн, 22 відсотки від цієї суми — 1 474 грн. Щоб до страхового стажу був зарахований повний місяць, необхідно сплатити внесок у розмірі не менше 1 474 грн", — сказала Ольга Галинтовська.

Також, за словами Ольги Галинтовської, купівля страхового стажу буде цікава людям, які працюють і бажають, щоб у майбутньому при розрахунку пенсії брали за основу зарплату в більшій сумі. Наприклад, не 10 тис. грн щомісяця, а 15 тис. грн. На 90 відсотків розмір майбутньої пенсії залежить від зарплати, яку отримувала особа в період своєї трудової діяльності", — пояснила Галинтовська.

Читайте також

Реєстрація дітей до першого класу: ситуація на Миколаївщині

Компенсація та допомога коштом бюджету військовим. Миколаївські депутати внесли зміни до "Програми соцзахисту населення"

У програму забезпечення цивільного захисту Миколаєва на 2020-2023 роки внесли зміни

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок