Виявлення вибухівки та наркотичних речовин, пошук людей — задачі для різних собак. У Миколаївському кінологічному центрі Національної поліції готують, тренують та використовують у роботі 29 тварин.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла старша інспекторка кінологічного центру Яна Логінова.
У кінологічному центрі перебувають 29 собак. Вони розміщені у вольєрних комплексах за особливостями роботи: окремо службові собаки розшукового напрямку, і окремо собаки з пошуку вибухівки, вибухових речовин або зброї. Аби привчити тварину, фахівці використовують запахові імітатори.
"Тротил. Це запахові імітатори, звичайно, не справжня вибухова речовина. На ній ми займаємось. Так і на наркотичній речовині. Розвію міфи, що собаки — наркомани. Запаховий імітатор на прикладі героїну — це порошок, який не являється наркотичною речовиною", — розповіла старша інспекторка кінологічного центру Яна Логінова.
Працюють з тваринами 12 кінологів. Аби видресувати собак на пошук відповідних предметів та речовин, для них створюють умови, наближені до реальних. Знайшовши небезпечний предмет, тварина сигнальною поведінкою сповіщає інструктора.
"Я привчив свою собаку таким чином, що коли після команди “шукай” він відчуває запах наркотичного засобу, він його позначає гавкотом, починає гавкати", — говорить молодший інспектор кінологічного центру Сергій Озеряник.
Коли собака знаходить запахову річ, її обов'язково нагороджують ласощами або іграшкою.
"Коли нас викликають на пошук наркотичних речовин, ми там відпрацьовуємо і бувають такі моменти, коли, наприклад, собака нічого не знайшла, взагалі немає нічого. Ми все одно її заохочуємо, тому що, якщо собака довго шукає і нічого не знаходить, у неї із часом зникає бажання це робити", — пояснює Сергій Озеряник.
Серед вихованців кінологічного центру — перша в Україні службова швейцарська вівчарка. За словами Сергія Озерняка, є недолік — порода добра, у них майже відсутня злоба.
"Їх розізлити майже неможливо. І догляд за ними — потрібно постійно вичісувати. А в плані дресури вони дуже легко піддаються. Такі собаки дуже спокійні, дуже швидко виробляється у них умовний рефлекс на команди та жести", — говорить молодший інспектор.
Станом на 14 квітня в кінологічному центрі є потреба у додаткових собаках для пошуку вибухівки, трупів і людських решток.
"Це невідомі захоронення, як масові, так і поодинокі. Тому також виїжджаємо до звільнених територій і працюємо за цим напрямком", — говорить Яна Логінова.
Протягом 2022 року було близько 600 викликів, 467 разів собаки залучалися до розкриття злочинів. За рік було вилучено близько шести кілограмів наркотиків.
Читайте також
Російські війська вранці обстріляли Очаків на Миколаївщині
Загинув на Херсонщині. Військового з Миколаївщини посмертно нагородили орденом "За мужність"
Європейський інвестиційний банк схвалив додатковий кредит для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.