Місто Вознесенськ, що на Миколаївщині, виграло грант ЄС на реалізацію місцевих ініціатив

Місто Вознесенськ, що на Миколаївщині, виграло грант ЄС на реалізацію місцевих ініціатив

Місто Вознесенськ, що на Миколаївщині, виграло грант ЄС на реалізацію місцевих ініціатив
Будівля міської ради міста Вознесенськ, Миколаївщина. Квітень 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне

Місто Вознесенськ отримає допомогу в межах грантової Програми Європейського Союзу. Програма спрямована на відновлення та підтримку міст та громад, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла секретарка Вознесенської міської ради Вікторія Бальцер.

За словами Бальцер, відповідно до Програми розвитку ООН у 2022 році відбирали громади, з якими співпрацюватимуть в галузі соціальних та муніципальних послуг, охорони здоров’я та місцевого самоврядування.

"Плануємо будівництво у Вознесенську нового Центру надання адміністративних послуг, двоповерхової будівлі. Ми робимо фундамент, а ПРООН — модульне приміщення, яке забезпечує меблями, необхідним для роботи устаткуванням", — розповіла Вікторія Бальцер.

Штат, за словами Бальцер, вже укомплектований. Для цього реформують дві служби — об’єднують адміністраторів управління соціального захисту та адміністраторів ЦНАПу. В одному місці будуть надаватися і адміністративні, і соціальні послуги.

"Також займаємось створенням простору для Інституту третього віку — здійснюємо ремонтні роботи, організовуємо навчання для старшого покоління”, — розповіла Вікторія Бальцер.

Ще один напрямок, який планують розвивати у Вознесенську — реабілітація військових і цивільних, які постраждали внаслідок бойових дій. За словами Вікторії Бальцер, буде створений Центр громадського здоров’я та реабілітації на базі первинної медичної допомоги.

"Щодо фінансової складової, то це внутрішні питання ПРООН. У нас зараз є чотири проєкти, які перемогли, від ПРООН: з соціальних послуг, з укомплектування, з підготовки до зимостійкості. Кожен у середньому 20 тисяч доларів", — сказала Вікторія Бальцер.

Що відомо

У межах програми було відібрано 11 міст для участі в проєкті: Буча Київської області, Ніжин Чернігівської області, Нова Каховка Херсонської області, Славутич Київської області, Великі Лучки Закарпатської області, Вознесенськ Миколаївської області, обласні центри Чернівці та Харків, а також міста Копчак, Чимішлія та Дрокія в Молдові. Конкурс оголосили у 2022 році, представники Вознесенська подали документи та долучилися до програми.

Читайте також

Підготовка до наступного опалювального сезону. У Миколаєві тепловики готують мережі та обладнання

На Миколаївщині підлітки знайшли гранати на дитячому майданчику

Розважальні заходи для дітей у дитячому містечку "Казка". Що пропонують миколаївцям

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок