У Вознесенському районі на Миколаївщині відновлюють мости

У Вознесенському районі на Миколаївщині відновлюють мости

У Вознесенському районі на Миколаївщині відновлюють мости
. Фото: Пресцентр ініціативи "Децентралізація"

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Вознесенському районі було підірвано чотири мости: два автомобільні та два залізничні. Станом на 17 березня один з них відремонтований та введений в експлуатацію, щодо інших — триває підготовка документації та інженерні роботи.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник Вознесенської районної адміністрації Сергій Шурабура.

За словами Сергія Шурабури, відновленням мостів стратегічного значення, ремонт яких є дороговартісним, опікується держава. У держбюджеті були передбачені гроші для ремонту таких п'яти мостів у Миколаївській області. І місто Вознесенськ увійшло у цю п’ятірку.

"Мости, як залізничні, так і автомобільні — це стратегічні об’єкти для району. Влітку почалось відновлення першого залізничного мосту, що розташований на території міста Вознесенськ. Він вже відновлений і запущений в експлуатацію з нового року", — сказав Сергій Шурабура.

мости Вознесенськ
Підірваний міст у Вознесенській громаді. Фото: Пресцентр ініціативи "Децентралізація"

Щодо другого залізничного мосту, що розташований між селами Яструбине і Прибужани, говорить Сергій Шурабура, Укрзалізниця готує проєктну документацію. Станом на 17 березня 2023 року відбувається георозвідка, тобто найближчим часом буде розроблена проєктно-кошторисна документація.

"Наразі забороняють робити сполучення, оскільки, ми розуміємо, що це пряме сполучення з Одесою", — говорить начальник Вознесенської районної адміністрації.

На мосту, що проходить міжнародною трасою Н-24, зараз розпочаті відповідні інженерні роботи. Із початку 2023 року районна адміністрація надала доручення щодо співпраці між підрядником і міською владою Вознесенська.

"Здійснили спільну роботу з розчистки самої руйнації, що дало змогу на сьогодні без перешкод розпочати підготовчий період з відповідної будівельної роботи. Служба автодоріг може відновити міст у 2023 році. Якщо все буде добре, то до кінця року на Н-24 буде споруджений новий міст європейської якості", — сказав Сергій Шурабура.

Щодо підірваного автомобільного мосту Олександрівської громади, поки на нього виготовляється пакет документів.

Що відомо

  • 2 березня 2022 року Вознесенський міський голова Євген Величко розповів кореспондентам Суспільного про ситуацію у місті Вознесенськ станом на 19:00: "Нам довелось підірвати два мости – залізничний через Південний Буг та транспортний на трасі з Миколаєва. Район Болгарка повністю відсічений, відключений від газу, водопостачання, водовідведення та електрики. Підстанцію на 35 кВт пошкоджено, вимушені були відключити газ. Кількість постраждалих ще рахуємо. Місто обстрілюють з танків, багато танків, ще колона йде до нас. Вони розсіялися по всьому мікрорайону Болгарка. Через міст вони не перейшли. Над виконкомом прапор український".
  • На Миколаївщині 15 березня 2023 року увели в експлуатацію два відновлених мости, які були зруйновані російськими військами в листопаді 2022 року. Одна переправа пролягає через річку Інгул у Воскресенській громаді, інший міст — через річку Інгулець у Снігурівській громаді.

Читайте також

На Миколаївщині відновили два мости, зруйновані російськими військами

На Миколаївщині під час польових робіт на міні підірвався фермер

Зайві гігабайти. Миколаївців запрошують долучитися до цифрового прибирання

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок