Аграрії Миколаївщини отримують підтримку від ООН

Аграрії Миколаївщини отримують підтримку від ООН

Аграрії Миколаївщини отримують підтримку від ООН
Техніка фермера. Миколаївщина, 10 лютого 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAOFAO скорочення англійської Food and Agriculture organization Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй. Структурний підрозділ ООН, основним завданням котрого є боротьба з голодом у Світі.) надає допомогу українським селянам і фермерам. У 2022 році на Миколаївщині 2 432 одноосібники та 338 фермерських господарств отримали допомогу. Аграріям безкоштовно передавали насіння овочів та озимої пшениці. Планується допомога й у 2023 році.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця FAO в Україні Вікторія Михальчук.

"Будемо надавати генератори. Також знаємо, що є така велика потреба у забезпеченні насіннєвим матеріалом. В напрямку цих двох програм найближчим часом з’явиться інформація у Державному аграрному реєстрі. Фермери Миколаївщини зможуть зареєструватися та отримати допомогу", — сказала речниця.

Аграрії Миколаївщини отримують підтримку від ООН
Поле зі сходами пшениці, засіяне насінням від FAO, 10 лютого 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Восени 2022 року Сергій Протченко засіяв поле насінням, безкоштовно отриманим за програмою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН. Одержав дві тонни насіння озимої пшениці — цього вистачило, щоб засіяти 10 гектарів.

"Сподіваюсь, що у 2023 ріці у нас буде вже своє насіння. Бо в умовах війни було тяжко займатися цим, грошей на купівлю не було, тому допомога була своєчасною. На щастя, вона була, бо війна закінчиться, а насіння залишиться, нам буде з чим працювати і з чим вирощувати добрі врожаї", — пояснив фермер.

До початку повномасштабної війни у господарстві працювали дев’ятеро фахівців, каже Сергій Протченко. Станом на лютий 2023 лишилося троє — решта захищають Батьківщину зі зброєю в руках. Техніки вистачає, але в умовах війни доводиться економити на паливі та добривах.

Що відомо

  • FAO у 2023 році надаватиме підтримку сільгосптоваровиробникам дев’яти областей України, які найбільше постраждали від російської агресії. Серед інших допомогу отримають аграрії Миколаївщини.
  • Сільгоспвиробники Миколаївської області безплатно від FAO отримали понад 1400 тонн насіння сортової пшениці.

Читайте також

Майже рік на Миколаївщині триває робота з розмінування територій та знешкодження боєприпасів

У Миколаєві протягом доби відновлять водопостачання — водоканал

З 12 листопада 2022 року в Миколаєві працює південна філія Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок