"Вогні Півдня. Люди-маяки": у Миколаєві стартував регіональний проєкт

"Вогні Півдня. Люди-маяки": у Миколаєві стартував регіональний проєкт

"Вогні Півдня. Люди-маяки": у Миколаєві стартував регіональний проєкт
Логотип проєкту, розроблений майстринею Таврійського розпису Любов Паранюк. . Фото з архіву Руслани Сікаленко

У Миколаєві станом на 4 лютого триває регіональний проєкт "Вогні Півдня. Люди-маяки". Проєкт передбачає організацію майстер-класів, учасники яких дізнаються історію маяків Миколаївщини та півдня України, а також створять свій власний малюнок маяка. Найкращі роботи організатори використають для запуску сувенірної продукції.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла менеджерка громадської організації "Центр навчання і освіти дорослих "Південь", авторка проєкту Руслана Сікаленко.

Маяки — це про Миколаїв. Попри все, ми крокуємо і віримо в перемогу, мир, в розбудову, в нове життя, яке нарешті прийде й в Миколаївську область і в нашу країну. І маяки — символ якогось світла, до якого прагнемо, який вказує нам шлях.

За словами Руслани Сікаленко, для Миколаївщини маяки мають символічне значення.

"У Миколаївській області розташована найбільша кількість маяків України, це своєрідний символ, своєрідний образ надії, віри навіть в найбільш темні часи, як у нас, зараз війна і ми бачимо сяйво. І ми до чогось прагнемо, маємо якісь мрії, сподівання", — говорить Руслана Сікаленко.

Зі слів фахівчині, головною метою проєкту було підняття бойового духу миколаївців.

"Друга сторона цієї теми — це люди, які попри все залишилися в Миколаєві, в області і є теж своєрідними маяками для інших людей, які надихали інших не здаватися, вірити, не опускати руки. У нас є наші цінності, є любов, розвиток, творчість, є те, чим ми пишаємось, є багато чого, що розповідає про нас як про певний регіон, частинку півдня, частинку України", — розповіла авторка проєкту.

Зі слів Руслани Сікаленко, реалізація проєкту складатиметься з декількох етапів. Перший – набір в групи з майстер-класів для створення художніх робіт із зображенням маяків. У майстер-класах, які розпочнуть з 10 лютого, можуть взяти участь люди віком від 18 років. Зареєструватися можна за посиланням.

"Участь безкоштовна. Охоплено буде 100-200 людей. Це буде знайомство з маяками Миколаївщини, їхньою історією, під супроводом митців Миколаївщини ми будемо створювати маяки в малюнках в різних іпостасях: маяки, якими ми бачимо їх після відбудови, трансформація маяків, які зараз є, наприклад, туристично непривабливими", — говорить Руслана Сікаленко.

"Вогні Півдня. Люди-маяки": у Миколаєві стартував регіональний проєкт
Книга для теоретичної частини майстер-класів. Фото з архіву Руслани Сікаленко
Ми хотіли створити маяки духовності, наприклад, маяк Віри, маяк Незламності, але все це на основі реально наявних маяків на Миколаївщині.

Також під час проєкту організатори планують відзняти серію відео.

"Знамениті люди Миколаївщини розповідають про маяки. Також хочемо звернутися до теми, що зараз, під час війни, відбувається з маяками і, можливо, на основі зібраного матеріалу ми створимо публікацію, видання, бо про це ще ніхто не знімав", — розповіла авторка проєкту.

Наступний етап — це відбір малюнків для створення сувенірної продукції.

"Щоб створити лінійку сувенірної продукції з маяками, презентувати її, це будуть маяки в таврійському розписі, в петриківському, окремо в графіці, в сучасному усвідомленні. Роботи досвідчених майстрів, яких також будемо долучати, щоб вони стали основою для листівок, публікацій. Частину продукції випустимо до річниці війни, боротьби нашого народу, незламних миколаївців", — каже Руслана Сікаленко.

За словами Руслани Сікаленко, сувенірну продукцію планують випустити до певного свята, наприклад, до Дня Незалежності або Дня міста.

"Ми ще не визначились, але, гадаю, що весну і літо ми активно будемо працювати. Ми закуповуємо матеріали для майстер-класів за гроші нашої організації й спонсорів — представництва DVV International в Україні, також ми розраховуємо на отримання грантових коштів", — говорить фахівчиня.

Читайте також

У Миколаєві відбувся концерт кобзи, бандури і торбана

Вчитися та розважатися. У Миколаєві відкрили центр підтримки та укріплення сім'ї

Миколаївський національний академічний український муздрамтеатр покаже прем'єру вистави "Конотопська відьма"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок