У Миколаєві відновлюється попит на оренду житла

У Миколаєві відновлюється попит на оренду житла

У Миколаєві відновлюється попит на оренду житла
. Ілюстративне фото: УНІАН

У Миколаєві від початку повномасштабного вторгнення після тривалого "затишшя" повертається попит на оренду житла. Разом із цим зростають і ціни за оренду. Дехто здає своє житло безкоштовно, за умови оплати комунальних послуг.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця агентства нерухомості Тетяна Андрійчук.

За словами Тетяни Андрійчук, перші зміни на ринку нерухомості у Миколаєві відбулися після звільнення Херсона. До цього ініціативи не було ні від орендарів, ні від орендодавців.

"Знаєте, чого боялися? Боялися солоної води, зіпсувати техніку, в кого дорогі ремонти. Боялися псування майна. А зараз хтось на великій відстані перебуває і не може фізично цього організувати", — розповідає Тетяна Андрійчук.

Ще орендодавці боялися ненавмисно оселити у Миколаєві ворожих диверсантів, говорить експертка з нерухомості. Водночас на ринку з'явився новий тип оренди.

"Були випадки, що здавали за комунальні платежі, дуже багато. Людям, які цього потребують, між знайомими. Щоб квартира була під наглядом і оплачена. Так, була така практика і влітку також ", — каже керівниця агентства нерухомості.

Розв'язувати питання з орендодавцями для людей, які їдуть до Миколаєва з Херсона, допомагають волонтери. Деяких людей селять на одній вулиці групами.

"Ми переїхали сюди 20 квітня і досі живемо тут. Хата моя згоріла, а все інше побите, то ж далі не знаю. Винайняли будинок, нам дали будинок, сплачуємо тільки комунальні послуги. Вся сім'я: в нас двоє пенсіонерів, двоє діток і син з невісткою", — розповідає жителька Херсонщини Людмила.

За словами Тетяни Андрійчук, у Миколаєві до повномасштабного вторгнення ціна за однокімнатну квартиру на місяць становила близько чотирьох тисяч гривень. Від початку вторгнення вона впала до тисячі-півтори. Станом на 1 лютого попередня вартість починає повертатися до 3500-4000 гривень та вище. Внутрішньо переміщені особи, в кого є така можливість, надають перевагу приватному сектору.

"Дуже великий запит на приватний сектор, зокрема Варварівка, за мостом. На приватні будинки, оскільки автомобілі, двір. Кожен період можна охарактеризувати по-різному. Коли були проблеми зі світлом — то це генератор, тобто це приватний будинок. Але і на квартири є попит", — говорить Тетяна Андрійчук.

Читайте також

Композиції з витинанок. Миколаївська майстриня Любов Запісочна представила свої роботи на персональній виставці

На Миколаївщині знизилася захворюваність на коронавірус — Шамрай

У державну власність повернули майже 50 гектарів лісу на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок