Європа підтримує нас у питанні недопуску Росії та Білорусі до Олімпіади — чемпіонка з Миколаєва Ольга Харлан

Європа підтримує нас у питанні недопуску Росії та Білорусі до Олімпіади — чемпіонка з Миколаєва Ольга Харлан

Європа підтримує нас у питанні недопуску Росії та Білорусі до Олімпіади — чемпіонка з Миколаєва Ольга Харлан
. Фото: AP Photo

Національні олімпійські комітети європейських країн підтримують Україну в питанні недопуску російських та білоруських спортсменів до Олімпіади-2024. Попри застереження бойкотувати Олімпійські Ігри у 2024 році збірною України, Міжнародний олімпійський комітет станом на 31 січня ще не ухвалив остаточне рішення про участь спортсменів з Росії та Білорусі у змаганнях.

Про це в ефірі національного телемарафону розповіла олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях Ольга Харлан.

"Мені, як українській спортсменці, дуже важко це коментувати, дуже важко з цим змиритися. Говорімо про права українського народу, спортсменів. Нам набагато важче і, на жаль, МОК цього не розуміє. Вони хочуть миру, але дуже важко розмовляти про мир, коли одна країна нападає на іншу, просто вбиває всіх та знищує все на своєму шляху", — сказала Ольга Харлан.

Зі слів Харлан, вона підтримує заборону на участь у змаганнях для російських та білоруських спортсменів.

"Моя думка і ставлення — поки Україна виборює свою незалежність, а ця країна (Російська Федерація — ред.) знущається і все знищує, до останнього їхнього солдата на нашій території, російські та білоруські спортсмени не повинні їхати на якісь змагання", — сказала олімпійська чемпіонка.

За словами Ольги Харлан, 3 лютого Асамблея Національного олімпійського комітету України має вирішити, чи бойкотуватиме українська збірна Олімпіаду в Парижі. На засіданні будуть присутні всі регіональні представники НОК, президенти спортивних федерацій та самі спортсмени.

"З одного боку, Олімпіада — це одне з найважливіших змагань в нашому житті, для когось це перша Олімпіада, для когось остання, ми готуємось десятиріччями до цих змагань. З іншого боку — це наша позиція, ми не хочемо бути взагалі з нашим ворогом десь в одному приміщенні. Втім, своєму ворогу треба дивитися в очі та боротися проти нього, як наші воїни зараз борються за нашу незалежність", — сказала Ольга Харлан.

Що відомо

  • Російські та білоруські спортсмени залишаються усуненими від міжнародних змагань у більшості видів спорту. Однак Міжнародний олімпійський комітет у січні позитивно відреагував на ініціативу Олімпійського комітету Азії приймати спортсменів з обох країн на своїх континентальних турнірах, включно з Азійськими іграми цього року, в статусі нейтральних атлетів.
  • Наміри МОК спровокували гостру відповідь як в Україні, так і за кордоном. Очільник українського НОК Вадим Гутцайт припустив, що Україна може вдатися до бойкоту прийдешньої літньої Олімпіади. А в Польщі та Великій Британії готують "міжнародну коаліцію" країн, що об'єднаються проти участі росіян та білорусів в Олімпійських іграх 2024 року.

Читайте також

Як у Миколаєві працюють тролейбуси та трамваї в умовах постійних відключень електроенергії

Дітей з центру соціально-психологічної реабілітації не можуть повернути до Миколаєва: в чому причина

Понад сто родин з деокупованого села на Миколаївщині отримали дрова

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок