Тарифи на газ та воду. Що треба знати миколаївцям

Тарифи на газ та воду. Що треба знати миколаївцям

Тарифи на газ та воду. Що треба знати миколаївцям
. Ілюстративне фото: УНІАН

У Миколаєві тарифи на газо- та водопостачання станом на 6 січня 2023 року лишаються незмінними у порівнянні з минулорічними.

Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіли представники комунальних підприємств міста.

Через воєнний стан на підприємстві АТ "Миколаївгаз" не можуть змінити тариф. Рішення про зміну тарифу може прийняти відповідна комісія.

"Не акціонерне товариство приймає рішення щодо збільшення або зменшення тарифу. Відповідні розрахунки подаються до національної комісії, що здійснює державне регулювання, і вже на підставі її рішення може бути зміна тарифу, але поки дія воєнного стану не дозволяє його збільшення, тому він залишається без змін", — розповіла речниця АТ "Миколаївгаз" Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, як тільки буде відповідне рішення, будуть подані всі необхідні документи вже на державний розгляд.

Тарифи на водопостачання та водовідведення на початок 2023 року також залишаються незмінними, розповів директор МКП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко. Проте ці суми не покривають витрат підприємства.

"Для підприємства це дуже серйозна ситуація. Витрати підприємства порівняно з надходженнями більші у два, а то й в три рази. Але було прийняте таке рішення на рівні міської влади, що ми не можемо підвищувати тариф, тому що, на жаль, якість води не відповідає нормам, тому це буде ще одна проблема для містян", — зазначив Борис Дуденко.

Міський бюджет робить дотації для того, щоб тариф для жителів Миколаєва залишався поки без змін. Втім якість води в місті покращиться лише після деокупації усіх територій України, говорить Дуденко.

"Ми намагаємося працювати над питанням, щоб якість води ставала кращою. Є в нас деякі успіхи, але далі ми знаходимось у режимі інформаційної тиші. Коли ЗСУ звільнять нарешті всю територію України, тоді ми зможемо повністю відновлювати нашу систему, повертатися до довоєнного стану мереж і якості наших послуг", — говорить директор підприємства.

На кінець 2022 року підприємство мало борг понад 230 мільйонів, зауважив директор МКП "Миколаївводоканал".

"Зараз потроху починаємо відчувати, що містяни повертаються. Я би не сказав, що пішло серйозне повернення боргів, але потроху люди розраховуються", — розповів Борис Дуденко.

Що відомо

  • З 1 січня 2022 року застосовується при розрахунку плати за послуги розподілу  природного газу встановлений тариф  у розмірі 1,99 грн. за 1 метр кубічний на місяць (без урахування ПДВ),  разом з ПДВ –  2,388 грн. за 1 метр кубічний на місяць. Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановив НКРЕКП.
  • З 01 січня 2022 року набрали чинності нові тарифи, встановлені для МКП "Миколаївводоканал" постановою Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.12.2021 № 2876 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Міському комунальному підприємству "Миколаївводоканал"  (за 1 куб.м. з ПДВ): централізоване водопостачання — 17, 532 грн, централізоване водовідведення — 16, 512 грн., всього — 34, 044 грн.
  • З 1 лютого 2022 року законодавством України, а саме законом "Про житлово-комунальні послуги", введено абонентську плата, яка нараховується при наданні послуг з водопостачання та водовідведення. Абонентську плату було виведено із розрахунків нових тарифів в окремий платіж.

Читайте також

На Миколаївщині через російське вторгнення протягом 2022 року без батьківського піклування залишилася 21 дитина

На Миколаївщині сталася аварія. Загинув чоловік

Удари по акваторії. Обстріли Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок