Жителі прифронтових громад Миколаївщини почали отримувати дрова від держави

Жителі прифронтових громад Миколаївщини почали отримувати дрова від держави

Жителі прифронтових громад Миколаївщини почали отримувати дрова від держави
. Фото: Миколаївська ОВА

Жителі прифронтових громад Миколаївщини з другого листопада почали безкоштовно отримувати паливну деревину. Дрова вже доставили до деяких населених пунктів Галицинівської громади.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Галицинівський сільський голова Іван Назар.

Черговість на отримання дров визначає територіальна громада. У Галицинівській громаді, зі слів сільського голови Івана Назара, станом на п'яте листопада дровами забезпечують найбільш постраждалі населені пункти. Серед категорій населення в пріоритеті — багатодітні та малозабезпечені родини, пенсіонери, люди з інвалідністю.

"По-перше, ми видаємо на села Прибузьке та Українка, бо там немає світла, води та газу. Ми знаємо, скільки родин є в Прибузькому, скільки в селі Українка. У нас є список родин багатодітних, малозабезпечених, людей з інвалідністю, а потім всі інші. Дрова привозить обласна військова адміністрація, а потім ми вже на місці розвантажуємо", — розповів Іван Назар.

За слова Івана Назара, люди отримують по два куби дров на одне господарство.

Жителі прифронтових громад Миколаївщини почали отримувати дрова
Жителі прифронтових сіл Миколаївщини отримують дрова. Фото: Миколаївська обласна військова адміністрація

Як зазначили в обласній військовій адміністрації, Миколаївщина стала першою областю, де реалізують дану урядову програму. Прифронтові громади Баштанського, Вознесенського та Миколаївського районів поступово отримають безкоштовні дрова.

"Ми закупили та отримали першу партію. Розосередили їх по громадах, які постраждали внаслідок агресії РФ. Голови РДА та громад збирають дані та починають роздавати дрова людям, які не мають світла та опалення. Тобто процес вже пішов. Ми не зупиняємося, додатково закуповуємо, є запити від військових", — повідомив начальник ОВА Віталій Кім в ефірі телемарафону.

Для отримання дров необхідно подати заяву до органів місцевої влади. До заяви слід додати низку документів:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (для іноземців або осіб без громадянства);
  • документ, що підтверджує повноваження законного представника (якщо заява подається законним представником);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків й офіційно сповістили про це відповідний орган, що контролює, та мають відмітку в паспорті);
  • документ, що підтверджує наявність відповідного соціального статусу (за наявності такого);
  • інші документи, що підтверджують належність заявника до відповідного домогосподарства;
  • Остаточний перелік необхідних документів визначають в обласних військових адміністраціях.
Старости сіл в залежності від потреб та кількості населення формують перелік. Далі списки передають до територіальних громад та районних військових адміністрацій, звідти в обласну військові адміністрацію.

Начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Грицай повідомив, що першу партію дров Миколаївщина отримала з Волині.

"Миколаївщина, як і багато інших областей, на жаль, не має стільки дров'яного ресурсу, щоб забезпечити власні потреби. Навіть для населення. Колеги з Волині постійно приходили нам на допомогу. Протягом усього періоду боротьби Миколаївщини у цій війні", — написав Олександр Грицай.

Що відомо

  • Для отримання детальної інформації щодо алгоритму отримання деревини жителі громад можуть звернутися за номерами телефонів:

- Баштанський район: 098 738 8318 (режим роботи з 08:00 до 20:00);

- Вознесенський район: 066 779 4618 (режим роботи з 08:00 до 20:00);

- Миколаївський район: 068 535 9119, 05153 219 67 (режим роботи з 08:00 до 18:00)

  • В Україні видача безоплатної деревини для обігріву будинків в регіонах, які прилягають до зони бойових дій, розпочалася 31 жовтня. Згідно з рішенням уряду, жителі вісьмох прифронтових областей – Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської – отримають її з доставкою додому.
  • Уряд переказав восьми прифронтовим обласним військовим адміністраціям 562,5 мільйони гривень для закупівлі 250 тисяч кубометрів паливної деревини.

Читайте також

Від початку повномасштабного вторгнення РФ у Миколаєві загинули 149 цивільних — мер міста

У Миколаєві тривають аварійно-ремонтні роботи в гімназії, в яку влучила російська ракета

На Миколаївщині гинуть птахи через виток олії, що стався внаслідок обстрілу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок