Миколаївський шабліст став чемпіоном України

Переможці в особистій першості Чемпіонату України з фехтування. Фото: Національна федерація фехтування України

В особистій першості чемпіонату України з фехтування на шаблях переможцем став спортсмен з Миколаєва Юрій Цап. У фіналі Юрій з мінімальною перевагою 15:14 подолав Богдана Платонова.

Про це повідомила пресслужба Національної федерації фехтування України.

Фінал змагань відбувся 20 жовтня у навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету імені Івана Боберського.

На чемпіонаті Юрій Цап виграв п’ять з шести боїв. Поступився лише Дмитру Колобаєву.

• В 1/8 фіналу він переміг Антона Лифара (15:6);
  • в 1/4 — володаря бронзи чемпіонату України U-23 Станіслава Закутнього (15:10);
  • у півфіналі здолав Андрія Ягодку (15:13);
  • у фіналі взяв верх над Богданом Платоновим.

Тренер Юрія Цапа, Юрій Марченко сказав, що перемога його вихованця цілком передбачувана.

"Останні півтора року Юрій на підйомі. Це добре видно по його виступах на міжнародних змаганнях. Тренується Юра зараз в Києві, а на зборах він з командою виїжджав до Італії. Вони змагались зі збірною Італії. І хоча перемога у одне очко виглядає невпевненою, але об'єктивно Юра сильніше", — розповів Юрій Марченко.

Призові місця Чемпіонату України з фехтування на шаблях 2022 в особистій першості серед чоловіків поділились таким чином:

1. Юрій Цап (Миколаїв)

2. Богдан Платонов (Черкаси)

3. Андрій Ягодка (Одеса)

3. Олександр Каракай (Черкаси).

Супротивник Юрія Цапа у фіналі Богдан Платонов, також миколаївець і лише два роки як виступає за Черкаси.

• Миколаївські шаблістки здобули дві нагороди на чемпіонаті України.