Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону
Труби миколаївської тепломережі в одному з районів міста. Фото: Суспільне Миколаїв

Опалювальний сезон на Миколаївщині має розпочатися вчасно, відповідно до норм законодавства. Тепло запустять, коли температура повітря триматиметься на позначці вісім градусів і нижче протягом трьох днів. Окрім цього, до області вже надходять альтернативні джерела енергії і готуються резерви на випадок пошкодження росіянами інфраструктури.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Кореспонденти Суспільного запитали миколаївців про те, як вони готуються до опалювального сезону та яких заходів вживає обласна влада.

Обласна влада неодноразово наголошувала, що опалювальний сезон 2022-2023 може бути одним з найскладніших через ризики обстрілів і пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури. Тому наголошують на необхідності готуватися до зими.

Попит є — а фінансової можливості немає, — так підприємець Юрій, який продає обігрівачі, описує ситуацію на ринку. Чоловік говорить, що через повномасштабну війну фінансові можливості людей обмежені.

"Якщо порівнювати з довоєнним періодом, то разів в п'ять менше конкретних покупців. Ну, раз на тиждень точно, але це ні про що, це таке", — розповів Юрій.

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону
Підприємець Юрій, який займається продажем обігрівачів. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На замовлення Миколаївської обласної військової адміністрації виготовляють три тисячі буржуйок. Альтернативні джерела енергії планується використовувати для забезпечення опалення в менших населених пунктах області. В пріоритеті — забезпечити критичну інфраструктуру. Механізм переходу з одного джерела енергії на інше у разі пошкодження росіянами інфраструктури відпрацьований, розповів начальник ОВА.

Підготуватися до початку опалювального сезону область встигає, говорить Віталій Кім. Тепло запустять, коли температура повітря триматиметься на позначці вісім градусів і нижче протягом трьох днів.

"Ми вже тестуємо, заповнюємо систему, заповнюємо резерви на випадок, якщо буде обстріляна наша критична інфраструктура російськими окупантами. Це різний резерв щодо опорних арматурних труб, насосних станцій і таке інше, що може вийти з ладу", — говорить Віталій Кім.

На Миколаївщину мають надійти альтернативні джерела енергії — модульні котельні. Також купують дрова, надсилають запити на постачання дизель-генераторів.

"Котельні модульні працюють окремо від системи і не використовують централізовану систему теплопостачання. Це диверсифікує ризики. Вони різні, від 100 кіловатів. Займається цим цілий штаб. Розміщуємо по пріоритетності, починаючи від критичної інфраструктури. В тому числі лікарні, заклади, де є діти і таке інше", — говорить начальник ОВА.

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону
Модульні котельні підключені до однієї з Миколаївських лікарень. Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Миколаїв

Жителька Миколаєва Віра Ярошенко сподівається, що взимку її оселю опалюватиме теплопостачальник. Втім і сама готується до сезону — на випадок відсутності тепла придбала обігрівач.

"Він такий портативний, маленький. Його можна з собою на роботу взяти. І всього 50 ватів. Мені ще підказували, що є буржуйки. І в мене вона колись була, я її комусь подарувала. Не думала, що вона мені знадобиться", — говорить Віра Ярошенко.

Буржуйки та модульні котельні. Як Миколаївщина готується до опалювального сезону
Обігрівач, який у квартиру придбала Віра Ярошенко. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Також рік тому жінка встановила теплу підлогу. Каже, якщо будуть проблеми з опаленням – поїде до родичів, в яких є автономне опалення від генераторів. Зараз намагається економити гроші.

Що відомо

  • Комунальні служби заповнюють системи, а в пошкоджених обстрілами будинках перекривають вікна.
  • До кінця вересня 2022 року працівники Миколаївської теплоелектроцентралі мають завершити ремонт пошкоджених ділянок на теплових мережах. Фахівці готують систему очищення води, що буде використовуватися для обігріву під час опалювального сезону.
  • Обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго" заповнює систему опалення міста. Роботи виконують з 18 вересня. Використовують воду, яку попередньо фільтрують, пом'якшують реагентами та забарвлюють у зелений колір.
  • Комунальні підприємства Миколаєва готуються планово розпочати опалювальний сезон у 2022 році. Міська влада підготовлена до розв'язання проблем з теплопостачання, зокрема запасаються твердим паливом.
  • Зі слів мера Олександра Сєнкевича, понад півтори тисячі квартир у місті не мають вікон і відсутні люди, які могли б їх відремонтувати. Окремий напрям роботи — допомогти таким людям. Для цього міська влада запросила ремонтні бригади з інших міст.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок