"За Україну, за її волю". На Миколаївщині відбувся мистецький конкурс

"За Україну, за її волю". На Миколаївщині відбувся мистецький конкурс

"За Україну, за її волю". На Миколаївщині відбувся мистецький конкурс
. Фото: Емма Степаненко

У Миколаєві підбили підсумки патріотичного конкурсу-звитяги "За Україну, за її волю", присвяченого Дню Незалежності України. Відбувся він вперше. Конкурсанти надсилали відео виступів, записаних після 24 лютого 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповів організатор заходу Юрій Діденко.

"Організовуючи конкурс, ми хотіли підняти морально-патріотичний бойовий дух українців у боротьбі з російськими окупантами через патріотичну пісню, поетичне слово. Це той стрижень, який не дає нам зламатися внутрішньо. Любов до української культури показує наскільки здоровим є наше суспільство, наскільки воно є викристалізованим, загартованим у всіх випробуваннях, які Україна пройшла і проходить зараз", — сказав Юрій Діденко.

Серед учасників конкурсу діти різного віку, які представили жанри: поезію, пісню, інструментальну музику. Близько 20 конкурсантів взяли участь у проєкті.

"У час війни знайти можливість записати відео з виступом не так просто. До того ж багато постійних активних учасників конкурсів роз'їхалися по всій Україні та за кордон", — розповів Юрій Діденко.

Жителька Доманівщини Емма Степаненко готувала своє відео для конкурсу-звитяги "За Україну, за її волю" разом з батьками. Класовод Емми Наталія Тижнєва розповіла, що дівчинка дуже активна і творча, бере участь у багатьох проєктах, навчається у музичній школі та вокальному гуртку. Цього разу на конкурс Емма підготувала вірш Наталії Козленко "Незалежна і єдина".

"За Україну, за її волю". На Миколаївщині відбувся мистецький конкурс
Виступає Емма Степаненко. Фото: Емма Степаненко

Юрій Діденко каже, що усі конкурсанти є надзвичайно креативними, їхні виступи надихають, адже слово є могутньою зброєю.

"Ми бачимо наскільки російська імперія ненавидить все українське, руйнує, зі шкіл, так би мовити, "залізом випалює" українську мову. А ми вкотре доводимо, що вони безсилі перед нашою любов'ю до всього українського, бо це наше рідне, людське. І це свідчить наскільки різними етносами ми є з росіянами", — зауважив Юрій Діденко.

Юрій Діденко каже, що дипломи учасникам конкурсу видадуть після війни.

"Будемо заохочувати і підтримувати наших учасників у ці непрості часи. Наше завдання — опікуватися дітьми, адже заради них воюємо зараз, заради їхнього щасливого майбутнього", — сказав Діденко.

З 25 серпня розпочинається прийом заявок на участь у четвертому конкурсі поезій миколаївських авторів пам'яті Дмитра Креміня "Миколаївський оберіг—22".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок