Чотири форми навчання. Як на Миколаївщині готуються до навчального року

Чотири форми навчання. Як на Миколаївщині готуються до навчального року

Чотири форми навчання. Як на Миколаївщині готуються до навчального року
. Фото: Єлизавета Кротик

Підготовка до навчального року відбувається в нових умовах як для вчителів, так і для дітей та батьків. З першого вересня у школах Миколаївщини проводитимуть уроки за чотирма формами навчання: змішаною, онлайн, офлайн та сімейною.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла Алла Веліховська, директорка департаменту освіти і науки в Миколаївській області.

До роботи в онлайн режимі готуються вчителі однієї з миколаївських шкіл. Все через постійну небезпеку та загрозу ракетних обстрілів. Планують провести дистанційно і свято першого дзвоника, розповідає Ніна Колечко, директорка загальноосвітньої школи у Миколаєві.

"Зараз ми готуємо першовересневе свято. Незважаючи на те, що воно буде в онлайн режимі, але воно буде обов'язково. Усі вчителі, які незважаючи на те, де вони перебувають, вони будуть викладати онлайн. Ті вчителі, які не змогли зробити так, щоб в них був якісний інтернет, щоб в них був вільний доступ до інтернету, щоб вони могли виходити на онлайн заняття, вони написали заяви і звільнилися", — розповіла Ніна Колечко.

Освітні заклади вже розпочали видавати підручники дітям, які в місті. Ті, які перебувають за межами області або країни, матимуть безкоштовний доступ до електронних книжок.

Чотири форми навчання. Як на Миколаївщині готуються до навчального року
Такі книжки видають учням 2-го класу. Фото: Єлизавета Кротик

Форму навчання визначає педагогічна рада самого закладу разом із громадою, і вже потім це затверджується військовою адміністрацією. Утім, на початок першого семестру в Миколаєві не буде очної форми навчання. Це пов'язано з постійною загрозою обстрілів, розповідає директорка департаменту освіти та науки Миколаївської області Алла Веліховська.

"На Миколаївщині здобувати освіту цього року будуть 111 138 учнів, що на шість відсотків менше від тієї кількості, що була 2021 року. Кожна громада, кожен навчальний заклад самостійно обирає ту форму навчання, яку вважає потрібною", — розповіла Алла Веліховська.

У навчальному році 2022-2023 380 шкіл Миколаївщини проводитимуть уроки дистанційно, школа № 51 вчитиме за змішаною формою навчання. Для того, аби вчителі, що виїхали з тимчасово окупованих територій, могли проводити уроки, департамент освіти та науки забезпечив їх комп'ютерами та планшетами.

"Для тих вчителів, які виїхали з окупованих територій, державою було надано на Миколаївську область за першим траншем 581 планшет та комп'ютер. Це було передано на навчальні заклади. Вони закріплені за навчальними закладами, але на час, коли треба буде проводити дистанційні заняття, вони видаються в користування цим вчителям і вони з цими планшетами організують дистанційне навчання", — пояснила директорка департаменту.

Чотири форми навчання. Як на Миколаївщині готуються до навчального року
Школи, в яких немає укриття, повідомляють про це. Фото: Єлизавета Кротик

Перевіряють також наявність укриттів. Станом на 22 серпня перевірено 82 відсотки шкіл і 32 відсотки з них мають укриття, які повністю відповідають сучасним вимогам. Це означає, що в них може розпочатися навчання в очній формі.

Що відомо

  • Станом на 22 серпня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 9735 цивільних об'єктів, з них 327 навчальні заклади.
  • Більше ніж 1096 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Із них на Миколаївщині постраждали 65 дітей.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок