Вулицю Московську у Миколаєві перейменували на Маріупольську

Вулицю Московську у Миколаєві перейменували на Маріупольську

Вулицю Московську у Миколаєві перейменували на Маріупольську
. Фото: volynnews.com

Вулицю Московську у Миколаєві перейменували на Маріупольську. За відповідне рішення проголосували 39 депутатів з 46-ти зареєстрованих на сесії.

Відповідне рішення ухвалили депутати міськради під час засідання сесії 28 липня.

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, який ініціював це рішення, Миколаїв не має права мати назву топоніма, яка пов’язана зі столицею держави-агресора.

"Місто Маріуполь стало символом супротиву українського народу російським загарбникам. Під час оборони цього міста загинула дуже велика кількість бійців ЗСУ, Нацгвардії та добровольчих формувань. Спротив став символічним, багато людей отримали звання Героя України, на жаль, посмертно. Маріуполь став символом того, як РФ цинічно вбиває цивільних людей, фактично створюючи геноцид українського народу", — сказав Олександр Сєнкевич.

Читайте також: "Фракція "Партія Шарія" у Миколаївській міськраді припинила свою діяльність"

Під час обговорення проєкту депутат Андрій Янтар запропонував змінити назву вулиці на Героїв Полку "Азов", проте пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які відносяться до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиця Пушкінська, вулиця Гвардійська, вулиця 295-ї стрілкової дивізії тощо.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок