У Миколаєві під будівлею апеляційного суду мітингують зоозахисники

У Миколаєві під будівлею апеляційного суду мітингують зоозахисники

У Миколаєві під будівлею апеляційного суду мітингують зоозахисники
. Фото: Ольга Руда/Суспільне Миколаїв

16 грудня о 14:30 під будівлею Миколаївського апеляційного суду зібралися представники місцевих зоозахисних організацій. У суді розглядають справу про вбивство собаки на одному з ринків Миколаєва, що сталося 1 вересня 2021 року.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

Люди вимагають залишити без змін рішення Центрального районного суду щодо визнання постраждалою стороною кураторку вбитої собаки Світлану Щербатій.

Люди тримають плакати та фото вбитого собаки.

Мітинг зоозахисників Миколаїв
Мітинг під будівлею Миколаївського апеляційного суду. Фото: Ольга Руда/Суспільне Миколаїв

"Багато хто може сказати, що один собака не вартий того, аби ми тут збиралися. Але вбивство тварини не є нормальним явищем для більшості людей у Миколаєві", ― сказала організаторка мітингу Олена Бардан.

Анатолій Ільченко ― єдиний, хто на мітингу захищав підозрюваного Василя Ільїна.

"Почати треба з того, що у гастрономі, у продуктовій крамниці, тримати собаку теж не норма. І якщо покупець попросив вивести собаку, а продавець ще й ображає, то людина може не стриматись, зірватися", ― сказав чоловік.

За словами кореспондентки Суспільного, загалом до акції долучилися приблизно 25 людей. Акція завершилася о 15:30.

Що відомо

  • За словами очевидців, 1-го вересня о 13:00 в магазині на одному з ринків Миколаєва чоловік вистрілив у собаку. Тварина доповзла до термінала, де й померла. Поліцейські заарештували підозрюваного та вилучили зброю, з якої ймовірно він застрелив собаку.
  • 2-го вересня 59-річному чоловіку оголосили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 299 КК України "Жорстоке поводження з тваринами".
  • 13 вересня майже 100 людей зібрались біля Центрального відділу поліції міста Миколаєва з вимогою перекваліфікації статті підозрюваному у вбивстві собаки.
  • 19 жовтня перед початком підготовчого судового засідання під будівлею суду люди вимагали перекваліфікувати інкриміновану підозрюваному статтю.
  • 19 та 20 жовтня у Центральному районному суді відбулося підготовче судове засідання у справі про вбивство безпритульного собаки. Суд визначив жінку, що доглядала собаку, Світлану Щербатій потерпілою стороною.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок