У Миколаєві 15 грудня розпочався шаховий онлайн-турнір "Gambitius". У змаганнях можуть брати участь діти від 5-ти до 16-ти років.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу з виховної роботи управління освіти Миколаївської міськради Олена Джердж.
За словами віцепрезидента федерації шахів Дмитра Горощенка, турнір складатиметься з двох етапів. Учасники першого етапу змагатимуться до 1 квітня 2022 року. До другого етапу увійдуть 20 кращих гравців, які наберуть найбільшу кількість балів.
За кожне виконане завдання діти отримуватимуть залікові бали, які автоматично підсумує програмне забезпечення.
"Коли дитина реєструється, вона може вдома проходити певні квести, певні задачки може вирішувати. Замість фігур суперника можуть бути тваринки: лисички, єноти, півники. Вони видають певні звуки, дитині стає цікаво, вона залучається до шахової гри", – розказав Дмитро Горощенко.
Читайте також: "Понад 120 спортсменів беруть участь у міжнародному шаховому фестивалі в Миколаєві".
У загальноосвітній школі №53 навчаються 1 030 учнів. Заступниця з виховної роботи Ольга Бурматова розповідає, що до участі в турнірі планують залучити понад 300 школярів.
"Я думаю, що це на сучасність зараз, для наших дітей. Вони цікавляться онлайн-іграми і краще, якщо вони будуть займатись шахами, які розвивають логіку, мислення, математичні здібності. Я знаю, що там йде ігрова програма, де діти будуть зацікавлені і будуть продовжувати цю гру", – розказала Ольга Бурматова.
Восьмикласник Андрій Марченко говорить, що з правилами гри вже ознайомився.
"Спочатку тобі даються фігури, за допомогою фігури ти повинен бити єнотів, тобто інші фігури. Далі поліпшується: починають ці фігури ходити і ти повинен їх підхопити, щоб їх побити. Мені бабуся показала, який вигляд мають шахи. Мені дуже цікаво стало, як вони ходять і так я почав грати у шахи", – розказав Андрій Марченко.
За словами Дмитра Горощенка, основна мета, яку бачить Федерація шахів Миколаївської області – це залучення якомога більшого кола дітей до шахової гри.
"Ми вважаємо, що не кожен може бути або має бути шахістом, але базові якісь знання дитина отримує, додаткові вправи на логічне мислення, на пам’ять і, можливо, найкращі завітають до шахових клубів нашого міста", – розказав Дмитро Горощенко.
Шаховий онлайн-турнір “Gambitius” організували київська громадська організація "Шаховий клуб "Гамбіт", Федерація шахів Миколаївської області та управління освіти Миколаївської міськради.
До 20 квітня 2022 року призначать день фінальних змагань. Кращі шахісти отримають грошові винагороди, грамоти та кубки. За словами Дмитра Горощенка, сума грошової винагороди ще не встановлена. Планують залучити кошти від міського бюджету та меценатів.