Пункти обігріву. Чи готові у Миколаєві приймати бездомних

Пункти обігріву. Чи готові у Миколаєві приймати бездомних

Пункти обігріву. Чи готові у Миколаєві приймати бездомних
. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 13 грудня показали готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків. В обласному центрі вже облаштовані три з чотирьох пунктів, ще один розташований у селі Весняне.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко.

На базі територіальних центрів соціального захисту населення працюватимуть мобільні та стаціонарні пункти. Йдеться про пункти обігріву тимчасового перебування. Щоб тут зігрітися та поїсти жодних документів, сертифікатів вакцинації або медичних висновків не потрібно.

Тимчасові пункти обігріву працюватимуть в Інгульському районі, на Круговій, 47, в Корабельному — на Новобудівній, 1, в Заводському — за адресою Кузнецька, 1/3. В середньому в облаштованих приміщеннях є десять койко-місць, стіл, теплі речі. Привозять гарячу їжу та чай.

У Заводському районі в тимчасовому пункті обігріву є дві кімнати: окремо для чоловіків та окремо для жінок.

Готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків
Пункт обігріву в Заводському районі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Зимовий одяг, інколи просять літній: футболки, спідню білизну, — і це ми їм даємо, в нас і таке є. Люди і самі приходять, і "швидка" привозить, особливо, коли заморозки. Ми приймаємо, а потім направляємо до центру "Відновлення". У лікарні швидкої робимо рентген, з Центру "Відновлення" приїжджає машина і забирає людину", — розповіла соціальна робітниця Валентина Лебедєва.

Готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків
Одяг для бездомних. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У наметі на Круговій, 47 є декілька стільців, лавок, стіл, рукомийник, обігрівач, одноразовий посуд та засоби особистої гігієни. Одночасно тут може перебувати до десяти людей. Відкриють його, коли температура повітря становитиме п’ять градусів морозу та нижче.

Готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків
Намет на Круговій, 47. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У районі міжміського автовокзалу планують встановити намет, в якому одночасно зможуть перебувати понад 100 людей.

Щоб стати клієнтом Центру реінтеграції бездомних громадян, необхідно пройти низку медичних оглядів та здати аналізи. Станом на 13 грудня всі клієнти та персонал установи вакциновані.

"Даємо направлення для кожного клієнта. Він проходить медичну комісію, приходить до нас із висновками фтизіатра, дерматолога обов’язково, висновок терапевт дає потім. Ми приймаємо, якщо немає відхилень по медичній комісії", — розповіла медична сестра Центру реінтеграції Галина Вайташенко.

У селі Весняне розташований Миколаївський центр соціальної реабілітації "Відновлення". До нього здебільшого потрапляють люди, яких знаходять на вулицях перехожі, або привозить швидка допомога. У Центрі приймають і чоловіків, і жінок. Ольга Єрмакова тут живе понад п'ять років.

"У мене така ситуація сталась…Чоловік помер, а його донька вигнала мене. І от я залишилась на вулиці, відморозила ноги та потрапила сюди. У квітні буде шість років, як я тут. Мені подобається тут. Ми тут Біблію читаємо, або інші книжки, кіно нам показують, спілкуємось між собою. Нормально, якщо треба, то по кухні допомагаємо", — розповіла Ольга Єрмакова.

Готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків
Приміщення в центрі "Відновлення". Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У зимовий період тут людей більшає. Окрім основної будівлі є декілька дерев’яних будинків, де в морози також можуть обігрітися люди.

Готовність пунктів обігріву до прийому бездомних у період заморозків
Дерев’яні будинки, де в морози можуть обігрітися люди. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За словами директора Миколаївського центру соціальної реабілітації "Відновлення" Володимира Тимошенка, станом на 13 грудня в центрі перебувають 82 людини, з них 25 людей з інвалідністю.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок