За п’ять років після об’єднання Галицинівська територіальна громада Миколаївської області збільшила свій бюджет на 27 млн гривень. До децентралізації загальний бюджет сіл, що увійшли до громади, складав 129 мільйонів гривень, після ― 156 мільйонів.
Чим живе громада станом на грудень 2021 року, дізнавалася кореспондентка Суспільного Ніна Булах.
Ірина Кукіна в органах самоврядування працює 23 роки. З них 11 на посаді секретарки Галицинівської сільської ради. Говорить, за час децентралізації в громаді покращилась освіта та медицина.
"Змінилися населенні пункти, які прийшли до складу Галицинівської громади: були дотаційні сільські ради, але на сьогоднішній день (станом на 7 грудня ―ред.) вони процвітають", ― сказала Ірина Кукіна.
Наталія Панашій 20 років працювала в освіті. У 2010 році її обрали Лиманівською сільською головою. З 2017 року працює на посаді старости сіл Лимани та Лупареве.
"Коли я прийшла в 2010 році на роботу, то бюджет сільської ради на той час не дотягував 600 тисяч гривень. Поступово до кінця 2016 року ми його збільшили до 4,5 мільйони гривень. Станом на 7 грудня тільки бюджет галицинівського дитячого садочка складає 4 мільйони гривень. Уявіть, раніше два села, а зараз це тільки дитячий садок", ― розповіла Наталія Панашій.
За словами Наталії Панашій, в громаді існує проблема ― багато земельних ділянок та будинків є неоформленими, тобто без власника.
"Ну, так сталося. Тому намагаюся людям роз’яснювати, що це дуже необхідно, що закони змінюються, що потрібно оформлювати право власності на будинки, на свої земельні ділянки, щоб в майбутньому їх не втратити", ― розповіла Наталія Панашій.
У подальшому, за словами Наталії Панашій, у громаді планують розвивати туризм.
Що відомо
- Галицинівська сільська ОТГ утворена 17 серпня 2017 року шляхом об'єднання Галицинівської, Лиманівської, Прибузької та Української сільських рад. До складу громади входять шість населених пунктів: Галицинове, Лимани, Прибузьке, Українка, Лупареве та Степова Долина.