Вакцинальна кампанія в Миколаєві. Які проблеми виникають при отриманні сертифіката про щеплення

Вакцинальна кампанія в Миколаєві. Які проблеми виникають при отриманні сертифіката про щеплення

Вакцинальна кампанія в Миколаєві. Які проблеми виникають при отриманні сертифіката про щеплення
. Фото: Суспільне Миколаїв

Третє щеплення, відсутність у базі даних та неточності в свідоцтвах про вакцинацію. В управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради розповіли, з якими проблемами стикаються містяни при отриманні сертифікатів про вакцинацію та що у такому випадку робити.

Іван Шевченко вакцинувався на підприємстві, де працює у середині березня 2021 року. Другу дозу вакцини отримав від тієї ж бригади, але в іншому місці. Прийшов цього тижня до сімейного лікаря за сертифікатом про вакцинацію.

"Зараз я звернувся до свого центру медичного, щоб отримати сертифікат. Дівчина в реєстратурі записала мої дані та сказала, що сьогодні зателефонує. Сьогодні зателефонувала і каже, що в базі даних у мене записані три щеплення замість двох", – розказав Іван Шевченко.

У Миколаєві розказали як отримати сертифікат про вакцинацію
Іван Шевченко. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

У міському управлінні охорони здоров’я про такі ситуації знають.

"Найчастіші скарги на міжнародні свідоцтва, що не внесена інформація, або внесена помилково. Або внесені три щеплення. Для цього потрібно звернутися до лікаря, мобільної бригади або пункту щеплення, де робили вакцинацію. Або в установу колективу, в який виїжджала мобільна бригада", – розказала фахівчиня управління охорони здоров'я Олена Шевченко.

За словами лікарки Ольги Яровенко, на місцях процес збору та внесення даних про щеплення відбувається таким чином: людина пише згоду, потім її підписує лікар. По закінченні прийому їх вносять в електронну базу даних. Це може тривати тиждень, або трохи більше, через велику кількість звернень.

Вакцинальна кампанія в Миколаєві. Чи є проблеми з отриманням сертифіката про щеплення
Вакцинальна кампанія в Миколаєві. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Якщо виникають проблеми з отриманням роздрукованого сертифіката, незалежно від того, внутрішній він або міжнародний, в управлінні охорони здоров’я радять робити так:

"По-перше, знати де, коли та хто саме робив вакцинацію. Сімейний лікар не зможе виправити або внести дані про щеплення через відсутність доступу до редагування бази даних. Доступ до цього є в закладах, від яких працювали мобільні бригади. Якщо результату немає, то звертатись до представників управління охорони здоров’я", – розказала Олена Шевченко.

Іван Шевченко не знає, представники якого закладу робили йому щеплення. Тому звертатиметься до міського управління охорони здоров’я.

Що відомо

  • На онлайн-порталі "Дія" з'явилася можливість отримати сертифікат вакцинації після одноразового щеплення дводозним препаратом від COVID-19.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок