На Миколаївщині реалізують інноваційний проєкт "Шануймо поета: Дмитро Кремінь у пам’яті миколаївців", що буде тривати до 2023 року. Це спільний проєкт Асоціації бібліотекарів, Спілки письменників Миколаївщини, працівників закладів культури, освітян і Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (МОІППО). Про це в ефірі Суспільного Миколаїв розповів директор МОІППО Василь Шуляр.
"Для нас дуже важливо представити багатогранність таланту Дмитра Кременя, адже він публіцист, журналіст, перекладач, епістолярник. Останні майже п’ять років Дмитро Дмитрович працював у МОІППО, професором кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти. Нам цікаво і важливо через епістолярну спадщину теж представити Дмитра і його оточення, з ким він спілкувався", – розповів Василь Шуляр.
Друга річниця спомину письменника була реалізована через спільний проєкт "Миколаїв-Закарпаття". У МОІППО відбувся літературно-культурологічний захід, разом з освітянами, представниками спілки письменників Миколаївщини і Закарпаття, щоб внести нові штрихи до осмислення творчої спадщини Дмитра Кременя.
"Знаємо Дмитра як закарпатця, він народився в с. Суха, Іршавського району Закарпатської області. Але становлення як поета, письменника, публіциста, особистості відбулося на нашій, Миколаївській землі. Тому він і закарпатець, і миколаївець", – сказав Василь Шуляр.
Відбулася презентація книги "Українська Атлантида Дмитра Кременя: дискурс творчості". ЇЇ автори: дослідник літературного краєзнавства Миколаївщини, омбудсман Тарас Кремінь та кандидатка філологічних наук, доцентка Людмила Старовойт.
"Для читачів книги буде цікавим протокол допиту молодого поета Дмитра Кременя, де офіційна критика не поділяла його стилю і тексти, що передавали національну ідею. Дуже багато історіософських паралелей розкривав Дмитро у своїх поетичних текстах. Дуже цінним у книзі є Дмитро Кремінь – перекладач. Коли народилася онучка Мирослава, у Дмитра з’явився потяг писати для дітей", – розповів Василь Шуляр.
Голова Миколаївської обласної організації Національна спілка письменників України Віра Марущак побувала на заході і прокоментувала кореспондентам Суспільного значення творчості Дмитра Кременя: "Він залишив у спадщину нам більше 20 книжок, які повинні слугувати пам’яттю. Мені б дуже хотілося, щоб його ім’я було занесене до Всесвітньої скарбниці ЮНЕСКО. Ми знаємо про те, що на Закарпатті буде надано гімназії ім’я Дмитра Креміня. Знаємо про те, що на Казанківщині уже носить школа його ім’я".
Читайте також: "Миколаївська художниця створила ілюстрацію до дизайну обкладинки книги-хроніки про події Майдану"
За словами Віри Марущак, Миколаївська обласна організація Національна спілка письменників України виступила з ініціативою, щоб Універсальна наукова бібліотека носила ім’я Дмитра Кременя.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber