Підключення до інтернету. На Миколаївщині заявки подали 44 громади

Підключення до інтернету. На Миколаївщині заявки подали 44 громади

Підключення до інтернету. На Миколаївщині заявки подали 44 громади
. Суспільне Миколаїв

Кабінет міністрів на засіданні 28 квітня погодив надання субвенцій територіальним громадам на підключення закладів соціальної інфраструктури, розташованих в селах, де немає широкосмугового доступу до інтернету. На таку програму витратять 500 мільйонів гривень.

Аби забезпечити заклади соціальної інфраструктури швидкісним інтернетом у селах, де немає широкосмугового доступу, Костянтинівська громада одна з перших приєдналася до державної програми "Інтернет–субвенцій". В ОТГ таких сіл чотири.

Підключення до інтернету. На Миколаївщині заявки подали 44 громади
Суспільне Миколаїв

"Зайве, Кандибине, Новоінгулка, Новоматвіївка. У цих селах, дійсно, немає оптичного покриття. Мінцифра розглядала нашу заявку. Була інформація, що в двох селах є оптичне волокно, тоді в ОДА була створена робоча група, яка перевіряла все. Виїжджала на місце. Зараз будемо оформляти заявку знову", – сказав голова Костянтинівської сільської ради Антон Паєнко.

"Подати заявку на участь у такій програмі нескладно", – запевняє позаштатний радник голови Костянтинівської ОТГ Дмитро Щепак. Головна умова – в селах має бути хоча б один заклад соціальної інфраструктури.

"Саме оформлення заявки нескладне. Воно складається з восьми етапів. Найскладніше може бути спілкування з провайдерами і отримання від них комерційних пропозицій. У нашому випадку, ми залучили до обговорення 10 інтернет–провайдерів. Чотири з них вирахували нам все, ми вибрали вигідніший варіант і внесли у форму", – розповів позаштатний радник голови Костянтинівської ОТГ Дмитро Щепак.

Підключення до інтернету. На Миколаївщині заявки подали 44 громади
Суспільне Миколаїв

На таку програму держава виділить 500 мільйонів гривень. Уже наприкінці літа 2021 року у віддалених селах може запрацювати швидкісний інтернет.

"За результатами попередніх заявок, у Миколаївській області подали 44 громади, в яких вказали 272 села, в яких є 800 соцзакладів на підключення. Миколаївська область була одна з тих, що гірше забезпечена інтернетом – 61 % населення, що живе в селах, не має широкосмугового інтернету. Це найгірший показник в Україні", – розповів заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Пашнєв.

Читайте також: "З бюджету Миколаєва виділять 5,5 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання"

Попередній збір заявок від громад закінчився. Наступний – офіційні заявки. Потім має бути розподіл грошей по громадах. Суми залежатимуть від кількості сіл та калькуляції розрахунків потенційних інвесторів. Завершальний етап втілення програми – тендери на проведення робіт, безпосередні роботи та звіт.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

На початок