Програма медичних гарантій. Що необхідно знати миколаївцям

Програма медичних гарантій. Що необхідно знати миколаївцям

Програма медичних гарантій. Що необхідно знати миколаївцям
. pixabay

Із 1-го квітня стартувала нова Програма медичних гарантій. Вона передбачає 35 пакетів медичних послуг.

У 2020 році Миколаївська міська лікарня №5 уклала договір з Національною службою здоров'я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 16 пакетів – на суму 85 млн. 666 тисяч гривень.

У 2021 році планують додати ще три нові пакети.

"У минулому році (2020-му – ред.) не було стоматології. Це новий пакет. Також ведення вагітності в амбулаторних умовах – це жіноча консультація. Також буде пакет після закінчення карантину – реагування на інфекційні захворювання та пандемію", – розповів заступник головного лікаря міської лікарні №5 Валерій Довбня.

За словами Валерія Довбні, пакет "Ведення вагітності в амбулаторних умовах" дає змогу жінкам обирати, хто та де слідкуватиме за їхнім станом. При цьому місце проживання чи прописка не матимуть значення.

"У зв’язку з тим, що в лікарні є жіноча консультація, також у складі є пологове відділення, є велика кількість вагітних, 600 вагітних у рік проходять через консультацію", – розповів Валерій Довбня.

Також окремим пакетом виділено "Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги”.

"Обов’язкова одна із умов – це лікар, який спеціалізацію відповідну має. Лише він має право контролювати призначення препаратів таким пацієнтам. Пацієнту зручно, наразі у нас існують кабінети замісної, підтримуючої терапії. Туди вони приходять і отримують свої препарати", – сказала медична директорка ЦПМСД №4 Ольга Присяжнюк.

Медичні заклади 1-го квітня подали свої пропозиції на ті пакети послуг, за якими планують надавати медичну допомогу. Ті лікарні, які відповідатимуть вимогам НСЗУ, зможуть укласти договір і отримуватимуть оплату.

Читайте також: "Миколаївські школярі навчатимуться до 3 червня через карантинні канікули"

Рішення щодо закладів буде відомо після 12 квітня.

Бюджет Програми медичних гарантій – 2021 становить 123,5 млрд грн. Така сума визначена у законі “Про державний бюджет України у 2021 році”.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

На початок