Біля села Шмідтове, що у Снігурівському районі, невідомий з мисливської зброї поранив п`ятьох лебедів-шипунів та залишив їх у ставку. Чотирьох птахів врятувати не вдалося.
З жовтня 2020 року, як розповідають місцеві жителі, у ставку села Шмідтового оселилося більше сорока особин лебедів. 6-го лютого, у другій половині дня спокій птахів порушили невідомі люди. До ставку під'їхав автомобіль з кількома невідомими чоловіками. Один з чоловіків стріляв по лебедям, які плавали у ставку.
На постріли прибігли селяни.
"Він, цей чоловік, не цілився у лебедів. Він цілився у наш бік. Він тобто підняв рушницю вже не до лебедів, а вище. Тоді нам стало страшно, усі почали відступати назад, тому що, у кого б він став стріляти – у нас чи у лебедів, не було зрозуміло. Коли вже мої батьки не побоялися, почали бігти, мати почала до них кричати. Тоді він склав рушницю та вони просто поїхали", – розповіла очевидиця Олена Дорофєєва.
Замерзлі трупи кількох птахів в очереті згодом знайшли місцеві жителі.
Хтось з жителів зателефонував старості села Шмідтового В`ячеславу Кравченку. Чоловік приїхав на місце та викликав поліцію.
Поліція приїхала десь близько 20-ї години.
Докладніше про подію у репортажі Суспільного:
Автор – Володимир Степанов, оператор – Сергій Куропятник.
"Інформація про дану подію була зареєстрована до журналу Єдиного обліку. В ході першочергової перевірки поліцейські Херсонщини з’ясували, що даний факт мав місце поблизу одного з населених пунктів Снігурівського району Миколаївської області. Наразі зібрані матеріали готуються для передачі до слідчого підрозділу місцевого органу поліції для прийняття законного рішення", – сказала речниця Національної поліції в Херсонській області Тетяна Пшонь.
Читайте також: "На Одещині рятувальники звільнили лебедя із замерзлої ріки"
Двох поранених лебедів забрали до себе селяни. Один з птахів через кілька днів помер. Іншого лебедя, за словами Олени, вдалося підлікувати, після чого птах набрався сил та полетів.
Що відомо
Лебеді-шипуни перебувають під охороною Директиви ЄС "Про охорону диких птахів", Бернської та Боннської конвенцій та "Угоди про охорону афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів".