Що робити, якщо в громадському транспорті порушують ваші права, куди звертатися та чи можна вплинути на водіїв маршруток у Миколаєві? Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіли речниця КП "Миколаївпастранс", членкиня виконавчого комітету Миколаївської міської ради Катерина Стоколяс та юрист Юрій Барк.
На думку Катерини Стоколяс, багато конфліктів у громадському траспорті стаються через відсутність контролю з боку компаній-перевізників.
Доволі часто пільговим категоріям населення водії маршрутних таксі відмовляють у безкоштовному проїзді. Список пільгових категорій вказаний на сайті Миколаївської міської ради, а також на сторінках КП "Миколаївелектротранс", "Миколаївпастранс" у соціальних мережах. Для підтвердження права на безоплатний проїзд, потрібно мати із собою оригінал документу, який може це засвідчити. У такому випадку, жоден водій не має права відмовити у пільговому проїзді. Якщо все ж таки водій відмовляє – потрібно записати номер маршрутного таксі та викликати поліцію.
Також іноді конфліктні ситуації виникають в електротранспорті. За словами Юрія Барка, деякі контролери хапають та затримують дітей, забирають документи тощо.
"Контролер не має права вчиняти подібні дії з пасажирами. Він повинен діяти в рамках своїх інструкцій: питає квиток; за відсутності квитка – пропонує оплатити штраф і купити квиток, якщо людина бажає їхати далі", – розповів юрист.
Якщо людина не має бажання їхати далі – вона має право вийти на наступній зупинці. У такому випадку, якщо контролер виходить слідом за людиною і намагається її затримати, за словами Юрія Барка, – це злочин. Пасажир поза рамками салону є пішоходом. У такому випадку можна викликати поліцію.
Читайте також: "Управляючі компанії. Що потрібно знати миколаївцям"
Також в управлінні транспорту міськради є "чорний список" водіїв, зі скаргами на яких, часто зверталися або звертаються пасажири. Проте, через те, що на маршрутах міста бракує водіїв, компанії-перевізники знову беруть їх на роботу. За словами Катерини Стоколяс, проконтролювати роботу тієї чи іншої компанії-перевізника важко, адже більшість водіїв працюють неофіційно.
Про порушення своїх прав, як пасажира, також можна сповістити в групі "Contact center при Миколаївській міській раді" у Facebook, на сайті міської ради або за номерами телефону комунальних підприємств та підприємств-перевізників. Також, за словами Юрія Барка, скарги можна направити в управління транспорту Миколаївської міськради, в Укртрансбезпеку та Держпродспоживслужбу.
Для надання більш точної інформації краще записати номерний знак громадського транспорту та час, коли виник конфлікт.