Три кластерні лікарніКластерна лікарня — це концепція організації медичних установ, яка передбачає об'єднання декількох лікарень або медичних центрів у єдину систему або "кластер". планують створити у Миколаєві в межах реорганізації системи охорони здоров'я. Кожен медичний заклад матиме по 16 відділень. Завдяки оптимізації адміністративного персоналу планують щороку економити понад 18 мільйонів гривень.
Про це повідомив заступник міського голови Миколаєва з гуманітарних питань Анатолій Петров під час брифінгу 23 травня.
До 1 січня 2026 року Миколаївська область має подати до Міністерства охорони здоров’я на затвердження спроможну мережу медичних закладів. Така вимога міститься у постанові Кабінету Міністрів №174.
Кластерна лікарня має обслуговувати не менше 150 тисяч людей. Населення Миколаєва становить близько 400–430 тисяч, тому, за словами посадовця, місто потребує щонайменше три таких закладів.
"Ці заклади мають мати близько 16 відділень, щоб вони були кластерними. Необхідно, щоб була педіатрія і гінекологія у кожному закладі, стоматологія і багато інших".
Фінансування кластерних закладів відрізнятиметься від оплати медичних закладів загальної практики — Національна служба здоров’я змінить коефіцієнт відшкодування.
За словами Анатолія Петрова, кластерні лікарні зможуть отримувати нове медичне обладнання коштом державного бюджету. Інші медзаклади забезпечує обладнанням власник — Миколаївська міська рада.
Планується, що кластерні заклади функціонуватимуть на базі:
- лікарні №5 у Корабельному районі, яка вже має 14 відділень. Район вважають віддаленим і більшість необхідних відділень у медзакладі вже діють;
- лікарні №1, яка налічує 11 відділень. До неї можуть приєднати ЛШМДЛікарня швидкої медичної допомоги (7 відділень) або 7 відділень міської лікарні №4;
- лікарні №3, яку планують об’єднати з пологовим будинком №3 та дитячою лікарнею.
Медичні відділення та персонал лікарень залишаться без змін — скорочення стосуватиметься лише адміністративного апарату. За словами посадовця, жителі Миколаєва не відчують зниження якості медичних послуг.
Станом на 23 травня 2025 року в місті працюють сім центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять 39 амбулаторій. Адміністративне утримання цих закладів обходиться бюджету міста у 24 мільйони гривень на рік.
"Буде скорочено тільки адміністративний апарат, що дасть зекономити 20 мільйонів і ці гроші направити на вдосконалення матеріально-технічної бази, яка дасть можливість ставити правильно діагнози, швидше і надавати якісні медичні послуги".
Працівникам, які втратять посади, запропонують перейти на роботу до інших комунальних підприємств, зокрема до Центру комплексної реабілітації для дітей та людей з інвалідністю, тощо.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.