У Львові на Личаківському цвинтарі розпочали реставрацію надгробків та гробівців

У Львові на Личаківському цвинтарі розпочали реставрацію надгробків та гробівців

У Львові на Личаківському цвинтарі розпочали реставрацію 10 об'єктів у межах українсько-польського проєкту "Збереження спільної культурної спадщини". Польські реставратори разом з українськими відновлюють гробівці, надгробки та каплицю.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Фахівці з Польщі та України працюють над консервацією надгробка генерала Каліновського, аби вберегти його від руйнування.

"Після консервації ми будемо займатися очищенням, бо об'єкт має таку структуру, яка дуже сиплеться, він дуже сильно пошкоджений. Раніше його можна було торкатись руками і він відсипався. Я думаю, якщо б його не реставрували зараз, то він би міг впасти, бо він сам по собі є нахилений. Тут і так схил гори, а вона ще й так нахилена, це досить небезпечно", — каже реставраторка Анастасія Олещук.

Реставраторка Анастасія Олещук
Реставраторка Анастасія Олещук. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

За словами польської реставраторки Анни Кудзі, зважаючи на розмір і технічні проблеми надгробку, ці реставраційні роботи заплановані на три роки.

"Це вже другий рік ми тут працюємо, бо надгробок є занадто високий і нахилений наперед. Потрібно знайти спосіб, щоб стримати це нахиляння. У зв’язку з тим ми розкопали землю навколо і ще проведемо реставраційні роботи крипти", — пояснює Анна Кудзя.

Загалом цього року на Личаківському цвинтарі реставрують десять об’єктів. Зокрема, гробівці та надгробки на могилах людей, які важливі для Польщі або ж ті, що мають мистецьку цінність і потребують відновлення.

"Деякі об’єкти є в нас, що залишилися з минулого року на реставрації. Це такі більші об’єкти, які потребують близько трьох років на реставрацію, а є такі об’єкти, які цього року розпочали і цього року плануємо їх завершити. Це якраз об’єкти, які є біля вхідної групи на Личаківське кладовище", — говорить керівник Личаківського цвинтаря Олександр Дмитрів.

Личаківський цвинтар
Личаківський цвинтар. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Польські реставратори уже більше десяти років відновлюють об’єкти, які мають мистецьку цінність, на Личаківському цвинтарі. Реставрують їх у межах українсько-польського проєкту "Збереження спільної культурної спадщини".

На початок