Польські протестувальники блокують рух вантажівок у ПП "Рава-Руська – Гребенне"

Польські протестувальники блокують рух вантажівок у ПП "Рава-Руська – Гребенне"

Важливо

У вівторок, 4 червня, польські протестувальники відновили блокування руху вантажівок у пункті пропуску "Рава-Руська — Гребенне".

Про це повідомили у Держприкордонслужбі України (ДПСУ).

Протестувальники не пропускають вантажівки на виїзд з України. На вʼїзд в Україну — пропускають вантажівки за раніше оголошеним графіком: 12 транспортних засобів протягом 12 годин, а також по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу, на годину.

Пропуск інших категорій транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичному режимі.

Польські протестувальники блокують рух вантажівок у ПП "Рава-Руська – Гребенне"
Далекобійник Олександр очікує на перетин кордони з України в Польщу, 4 червня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Далекобійник Олександр везе з Чернівецької області до Польщі яблучний сік. Чоловік розповів Суспільному, що на кордоні стоїть із 5 ранку та слідкує за електронною чергою.

"В мене показує на перетин з 5-ї ранку. І переноситься, переноситься. Це треба з поляками спілкуватися. Хто там в них ще не бастував? Грибники, мисливці, хто в них там ще остався? Вже всі перебастували, кому не ліньки було", – каже чоловік.

А водій Роман повертався до України з Литви. Каже, що перетнув кордон швидко – за 20 хвилин, попри те, що в Гребенному мав бути протест перед пунктом пропуску.

Польські протестувальники блокують рух вантажівок у ПП "Рава-Руська – Гребенне"
Вантажівки біля пункту пропуску "Рава-Руська – Гребенне", 4 червня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Як розповіла Суспільному речниця Львівського прикордонного загону Світлана Бурда, цього разу польські протестувальники не повідомляють причин блокування кордону та своїх вимог.

За словами Світлани Бурди, протестувальники мають завершити блокування 6 червня після 14:00.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

16 квітня польські страйкарі завершили блокування руху перед пунктом пропуску "Долгобичув-Угринів", 20 квітня — перед пунктами пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець", 29 квітня — перед ПП "Гребенне-Рава-Руська".

На початок