У Львові експертна комісія надала висновок щодо смерті 5-річного Велеса після видалення зубів

У Львові експертна комісія надала висновок щодо смерті 5-річного Велеса після видалення зубів

Велес Пашник
Велес Пашник. Віктор Пашник/Facebook

Стоматологиня та анестезіологиня приватної стоматологічної клініки Ori-Dent, де після видалення зубів помер 5-річний Велес Пашник, не мали відповідної кваліфікації для лікування дітей. Це висновок клініко-експертної комісії обласного департаменту охорони здоров’я.

Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Чорній.

Засідання клініко-експертної комісії (КЕК) відбулося 11 квітня. На ньому були присутні батько хлопчика, адвокати, представники закладів охорони здоров’я, а також стоматологиня та анестезіологиня приватної клініки.

"Не були надані документи, де чітко прописано, що стоматолог має кваліфікацію лікар-стоматолог дитячий, і не має кваліфікації лікар-стоматолог хірург, і також анестезіолог не дав нам документ, який підтверджує, що анестезіолог — дитячий. В них були тільки документи, які підтверджують, що вони – дорослий стоматолог та дорослий анестезіолог", – каже Володимир Чорній.

За його словами, це рішення технічно доопрацьовується. Після того, як рішення підпишуть — його скерують до правоохоронних органів.

Батько хлопчика Віктор Пашник розповів Суспільному, що на засіданні були стоматологиня та анестезіологиня клініки, де 5-річному Велесу проводили видалення молочних зубів під загальним знечуленням. Директора клініки Романа Ониська на засіданні не було.

"Ми будемо у будь-якому випадку робити розголос, бо розуміємо, що у нашому випадку — це єдина зброя", – каже Віктор Пашник.

Суспільне телефонувало директору клініки Ori-Dent Роману Ониську, щоб дізнатися його позицію. Ні він, ні його адвокат на дзвінки не відповідали.

Що відомо про смерть 5-річного Велеса Пашника

  • У грудні 2023 року в 5-річного Велеса Пашника почали боліти зуби. У кількох приватних клініках Львова, до яких звернулися батьки хлопчика, лікарі рекомендували видалити хворі зуби під загальною анестезією.
  • 8 грудня 2023 року мати відвела 5-річного Велеса до клініки "Ori-Dent". Цей медзаклад сім'я обрала через сучасне обладнання. Лікарі клініки теж запропонували видаляти молочні зуби під загальним наркозом.
  • Операцію провели у той же день. Директор клініки "Ori-Dent" повідомив матері, що під час видалення зубів у дитини зупинилося серце, проте хлопчика реанімували й переводять у реанімаційне відділення відокремленого підрозділу "Лікарня святого Миколая" "Територіального медичного об'єднання № 1 м. Львова".
  • 9 грудня медик лікарні святого Миколая повідомив батькам, що у їхнього сина Велеса Пашника — преагонія.
  • 11 грудня у Велеса Пашника діагностували смерть мозку. Дитині зробили другу енцефалограму, яка не показала жодного сигналу від мозку.
  • 17 грудня поліцейські розпочали провадження за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України.
  • 28 грудня батько хлопчика Віктор Пашник повідомив, що син перебуває у комі вже 21 добу.
  • 13 січня 2024 року Віктор Пашник написав у Facebook, що його 5-річний син помер. Без свідомості Велес Пашник провів 37 діб.
  • 14 січня 2024 року в Офісі генпрокурора повідомили, що розслідування у кримінальному провадженні триває і наразі встановлюють усі обставини трагічної смерті дитини. Слідчі дії та висновки експертиз мають надати правову оцінку діям медичних працівників, які проводили після операції реанімаційні заходи.
  • 16 січня 2024 року 5-річного Велеса поховали у Коломиї на Івано-Франківщині.

На початок