Польські фермери заблокували рух у пункті пропуску "Краківець-Корчова"

Польські фермери заблокували рух у пункті пропуску "Краківець-Корчова"

Доповнено
Польські фермери заблокували рух у пункті пропуску "Краківець-Корчова"
Вантажівки перед пунктом пропуску "Шегині-Медика", 4 січня 2024 року. Фото: Суспільне Львів

Польські фермери заблокували рух у шостому пункті пропуску на кордоні з Україною — "Краківець-Корчова". У черзі там перебуває 1730 вантажівок.

Про це Суспільному повідомила речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

"За інформацією від польських прикордонників, сьогодні близько 11:10 на території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску "Корчова", суміжному з українським "Краківець", польські аграрії розпочали блокування руху для вантажних транспортних засобів", – повідомили у Держприкордонслужбі.

Ускладнення у русі транспорту можливе як на в’їзд, так і на виїзд з України. Польські фермери не планують блокувати рух автобусів та легкових автомобілів.

Наразі на кордоні із Польщею заблоковані шість пунктів пропуску: "Ягодин-Дорогуськ", "Шегині-Медика", "Рава-Руська-Гребенне", "Угринів-Долгобичув", "Устилуг-Зосін" та "Краківець-Корчова".

Як повідомляв речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, вранці, 16 лютого, черга у пунктах пропуску "Ягодин-Дорогуськ", "Шегині-Медика", "Рава-Руська-Гребенне", "Угринів-Долгобичув", "Устилуг-Зосін" сукупно сягала 1400 вантажівок, ще 1750 — було у ПП "Краківвець-Корчова".

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".

9 лютого польські фермери розпочали страйк на пунктах пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне-Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". 10 лютого пункт пропуску "Медика-Шегині" — розблокували.

12 лютого польські фермери відновили блокування пункту пропуску "Медика-Шегині", а також заблокували пункти пропуску "Долгобичув-Угринів" та "Зосін-Устилуг".

На початок