Володимир Зеленський записав звернення у Львові після закордонних візитів

Володимир Зеленський записав звернення у Львові після закордонних візитів

Володимир Зеленський записав звернення у Львові після закордонних візитів
Президент Володимир Зеленський у Львові, 15 грудня 2023 року. Фото: пресслужба Офісу Президента України

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення з центру Львова. У ньому розповів про підсумки закордонних візитів.

Звернення опублікував Офіс президента вночі 15 грудня.

У зверненні Зеленський розповів про рішення ЄС про початок переговорів про вступ з Україною.

Президент також додав, що є низка рішень щодо посилення української системи ППО.

"Я повернувся до України, зараз у Львові, з рішенням щодо Євросоюзу та іншими речами, які посилять ППО. Пакетів підтримки також буде більше. Був хороший саміт з північними країнами. Наші друзі, я дякую за підтримку. Сильні рішення — Данія пакет на 1 млрд доларів для захисту неба, артилерія, багато чого ще. Норвегія — новий пакет, більше 400 млн дол, зокрема ППО. Фінляндія теж готує новий пакет. Ісландія готує програму довготривалої фінансової підтримки", — сказав Зеленський.

Також допомогу, за його словами, готує Швеція. Він нагадав про саміт з країнами Північної Європи, де низка країн ухвалили пакет допомоги Україні, та відзначив візит до Аргентини, яким фактично перезапустив відносини з усім регіоном Латинської Америки.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький опублікував фото із президентом Володимиром Зеленським та керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім таких умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

14 грудня голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що лідери Європейського Союзу ухвалили рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ у ЄС. Відповідне рішення було погоджене у Брюсселі під час саміту Євросоюзу.

На початок