Володимир Зеленський нагородив заступника командира полку "Азов" Святослава Паламара "Калину"

Володимир Зеленський нагородив заступника командира полку "Азов" Святослава Паламара "Калину"

Володимир Зеленський нагородив заступника командира полку "Азов" Святослава Паламара "Калину"
Святослав "Калина" Паламар отримав від Президента України Орден Данила Галицького. Фото: Львівська ОВА

Президент України Володимир Зеленський нагородив військового зі Львівщини Святослава Паламара із позивним "Калина", заступника командира "Азов" Національної гвардії України Орденом Данила Галицького.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Герой України Святослав Паламар народився в Миколаєві (Миколаївська громада). Захищає Україну з початку серпня 2014 року. Учасник оборони Маріуполя під час російського вторгнення в Україну.

Володимир Зеленський нагородив Святослава Паламара "Калину" зі Львівщини
Орден Данила Галицького. Фото: Львівська ОВА

Указом Президента України від 17 квітня 2022 року Святослав Паламар нагороджений Орденом за особистий внесок в обороні та розбудові України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові.

Що відомо про Святослава Паламара "Калину"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччині під протекторат президента Ердогана.

Тоді президент Зеленський заявляв, що командири захисників "Азовсталі" залишатимуться у Туреччині до закінчення війни.

2 липня 2023 року у Тернополі в родині заступника командира "Азову" Святослава "Калини" Паламара, який після російського полону був інтернований до Туреччини, та його дружини народилася донька на ім'я Квітослава. Святослав та Антоніна стали батьками вдруге. У подружжя зростає син Лукʼян, який народився в Маріуполі у 2016 році.

8 липня 2023 року до України з Туреччини повернулися командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

В Офісі президента згодом додали, що повернення відбулось у результаті переговорів з турецькою стороною.

На початок