Розміновували деокуповані міста та села: історія львівських вибухотехніків, які підірвались на міні

Розміновували деокуповані міста та села: історія львівських вибухотехніків, які підірвались на міні

Розміновували деокуповані міста та села: історія львівських вибухотехніків, які підірвались на міні
Працівники вибухотехнічної служби Нацполіції Львівщини Тарас Сало та Андрій Ільків. Суспільне Львів

Львівські вибухотехніки у складі зведеного загону беруть участь в розмінуванні звільнених територій. Інспектори Тарас Сало та Андрій Ільків під час одного із завдань підірвалися на мінах. Попри те, що вони тепер ходять на протезах і мають право звільнитися зі служби, вони і надалі прагнуть розміновувати деокуповані міста та села. Своєю історією військові поділилися із Суспільним.

Тарас Сало та Андрій Ільків – працівники вибухотехнічної служби Нацполіції Львівщини. Вони їздили на розмінування деокупованих територій Київщини та Харківщини. За словами Тараса Сала, російські військові залишили після себе багато вибухонебезпечних предметів.

"Найскладніше зараз виявити – це протипіхотні міни, тому що вони є менші розміром від протитанкових і артилерійських снарядів. Вони є менші і їх більше маскують. В приватних будинках переважно, де російські війська жили, вони завжди старалися залишати якісь за собою "сюрпризи", щоби якомога більше було нанесено шкоди нашому населенню. Ці пристрої, можна знайти будь-де: як і в холодильнику, так і на кріслі, так і під подушкою", — каже начальник відділу управління вибухотехнічної служби Тарас Сало.

Тарас Сало
Тарас Сало. Суспільне Львів

Деякі зі знайдених та знешкоджених трофеїв вибухотехніки привозять з собою до Львова. Це не завжди снаряди, розповідає інспектор Роман Шлішевич.

Роман Шлішевич
Роман Шлішевич показує речі, привезені із зони бойових дій. Суспільне Львів

"Бачите: серп, молот і зірка. Це ми знайшли на Гостомельському аеропорту. Тобто війська агресора були настільки впевнені, що вони за декілька днів захоплять Київ, що з флагштоками приїхали – оскільки це було ще знято з палки. Вони мали бажання пройтися парадною ходою по Хрещатику", — каже Роман Шлішевич.

Трофей з радянською символікою
Трофей з радянською символікою. Суспільне Львів

Минулого року, перебуваючи на завданні у складі зведеного загону, львівські вибухотехніки підірвалися на мінах. Романа Шлішевича контузило. А Тарас Сало та Андрій Ільків втратили по нозі.

"Сталося це 13 вересня в Харківській області. Так само під час проведення розмінування. Наступили на міну. Я підірвався першим. Після чого Тарас з Романом підійшли, щоб мене витягнути звідти. І піді мною була ще одна міна", — каже інспектор Андрій Ільків.

Андрій Ільків
Андрій Ільків. Суспільне Львів

Після поранення вибухотехнікам встановили протези. Попри те, що тепер вони мають право звільнитися зі служби, все одно хочуть і надалі їздити на розмінування.

"Страх проходить після перших трьох хвилин. І ти починаєш робити. І ти просто згадуєш, що ти маєш робити. І ти розумієш, що крім тебе це ніхто не зробить, і цю роботу треба зробити та завершити її до кінця", — додає Тарас Сало.

На початок