Потрібно бути вкрай обережними. Директор Львівської інфекційної лікарні про COVID-19

Потрібно бути вкрай обережними. Директор Львівської інфекційної лікарні про COVID-19

Потрібно бути вкрай обережними. Директор Львівської інфекційної лікарні про COVID-19
. Колаж, Суспільне Львів

Львівська обласна інфекційна лікарня у 2020 році першою у області почала приймати хворих на коронавірус. Директор інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів Суспільному про ситуацію на Львівщині, пацієнтів та постковідний синдром.

Коронавірус на початку 2020 року

Львівська обласна інфекційна лікарня розпочала приймати пацієнтів із коронавірусом 15 березня 2020 року.

Впродовж березня-квітня-травня 2020 року пацієнтами були люди похилого віку — 70 і більше років, які мали тяжку форму дихальної, серцево-судинної недостатності і прогресування всіх хронічних патологій на фоні коронавірусної хвороби. Більшість випадків захворювання у цих людей, на жаль, закінчувалися летально. Це було обумовлено ураженням всіх життєво важливих органів та систем людського організму.

Читайте також: 54-річний львів'янин розповів про одужання від коронавірусу

Упродовж другої половини року та останнього кварталу 2020 року почав дещо змінюватися перебіг хвороби. Почали госпіталізовувати людей більш молодого віку. Це люди, які мали 45 і більше років. Перебіг супроводжувався тим, що багато хворих мали розлади зі сторони центральної нервової системи. Це були запаморочення, інколи —втрата свідомості, дизорієнтованість у просторі, болі у ногах, які трималися навіть після виписки зі стаціонару. Також часто стали відзначати втрати нюху і смаку.

У 2021 році на лікуванні були люди зовсім молодого віку

На початку 2021 року на лікування почали поступати люди молодого віку. Наймолодшому пацієнту було 20 років. Були пацієнти 25-30 років. При чому сам перебіг коронавірусної інфекції, навіть у молодих за віком людей, був тяжким. Він супроводжувався важкою дихальною недостатністю, були значні підйоми глюкози у крові, не дивлячись на вік. Був, на жаль, і летальний випадок людини молодого віку.

Читайте також: У березні 2021 року Львівська інфекційна лікарня була заповнена на 100%

Станом на зараз частка зовсім молодих хворих дещо зменшилася. Але все ж є госпіталізовані 30-річні і 50-річні хворі.

Коронавірус став агресивнішим

Якщо говорити в цілому про перебіг хвороби, я би зауважив те, що вірус, внаслідок мутації, став більш агресивним. Практично 90% випадків хворих мають виражену загальну інтоксикацію, гарячки, болі голови, рук та ніг, виражена загальна слабкість. І на 50% зросла кількість випадків, коли ми фіксуємо виражену реакцію зі сторони імунології, так званий цитокіновий штормЦитокіновий шторм — це надмірно потужна реакція імунної системи людини, коли організм настільки сильно бореться з інфекцією, що починає знищувати сам себе., що супроводжується надзвичайно важким перебігом. Це говорить про більшу агресивність вірусу.

Зважаючи на дані, які приходять із центральної референс-лабораторії у Британії, яка займається вивченням вірусу, визначаються так звані індійські штами, які мають дві-три мутації. Дивлячись на дані з Індії можна впевнено стверджувати, що віруси з подвійною і потрійною мутацією є дуже небезпечними.

Наслідки для організму

У медицині введений термін "постковідний синдром". Це синдром, який спостерігається у 30% хворих, що перенесли гостру фазу захворювання. І саме в цих людей спостерігають ознаки вегето-судинної дистонії, судинні порушення та порушення зі сторони головного мозку: запаморочення, загальна слабкість, зниження гостроти зору, оніміння кінцівок. Якщо під час перебігу зустрічався гострий панкреатит, то при достатньому лікуванні цей панкреатит переходить у хронічну стадію — холецистит, що вимагає дотримання дієти, режиму харчування, зміни способу життя хворих.

Читайте також: Львівський ендокринолог розповів про ускладнення від коронавірусу

Перебіг хвороби з ускладненнями збільшується. Є випадки, коли смак і відчуття відновлюються через місяць після виписки. Це говорить про серйозні, а часом незворотні зміни зі сторони центральної нервової системи.

Повторні випадки госпіталізації

Я б не сказав, що повторні випадки госпіталізації із коронавірусом є часті. Є один хворий, який при від'ємних ПЛР-тестах був виписаний, а згодом через 2 тижні з симптомами COVID-19 звернувся знову. Радше — це недоліковані перші гострі епізоди хвороби.

Рішенням державної комісії з ТЕБ і НС Львівська область зараз у "жовтій" зоні.

Це говорить про те, що є позитивна динаміка, зменшення кількості хворих. Це в цілому дає надію на те, що ситуація вирівнюється. "Жовта" зона теж передбачає карантин.

Поряд з цим ми бачимо як в країнах Західної Європи знову повертаються до різких карантинних заходів через зростання випадків зараження, тому потрібно бути вкрай обережними. Під час святкування пам'ятати про необхідність дотримання маскового режиму, соціальної дистанції, менше контактувати. А якщо хтось захворіє у святкові дні, не чекати, а негайно звертатися до медиків.

Читайте також

Україна може стати колискою мутованих штамів – вакцинологиня

ВООЗ рекомендувала продовжити використання вакцини AstraZeneca

В чому різниця між звичайною і "корейською" вакциною AstraZeneca. Пояснює МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок