На Львівщині розпочинають щеплення вакциною "Pfizer"

На Львівщині розпочинають щеплення вакциною "Pfizer"

На Львівщині розпочинають щеплення вакциною "Pfizer"
. Фото Лариси Камінської

19 квітня на Львівщині стартує вакцинація препаратом американського виробника Pfizer-BioNTech. Щеплення проводитимуть дві медичні бригади. Про це Суспільному розповів заступник директора Львівського обласного лабораторного центру з епідеміологічних питань Олег Когут.

Партія вакцини із 1170 доз надійшла на територію області в ніч на 19 квітня. За словами Олега Когута, це лише перший транш вакцини. Надалі планують привезти необхідну кількість доз для щеплення категорій населення, визначених МОЗ.

"Це стосується осіб, які перебувають в закритих закладах соціального забезпечення: це є геріатричні центри та школи-інтернати. Щоправда, якщо в першій категорії вакцинувати мають і працівників цих закладів, і осіб, які там перебувають, то в інтернатах вакцинуватимуть лише співробітників", — каже заступник директора Львівського обласного лабораторного центру з епідеміологічних питань.

Залишкові дози використають для вакцинації працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників. Громадських діячів препаратом Pfizer-BioNTech вакцинувати не будуть.

Станом на зараз із цих категорій населення зголосилися вакцинуватись майже 2000 людей. Щеплення робитимуть дві медичні бригади: одна працюватиме у Львові, інша — на території області.

На Львівщині розпочинають щеплення вакциною "Pfizer"
На Львівщині розпочинають щеплення вакциною "Pfizer". Фото Лариси Камінської

Олег Когут каже, що за прогнозованими реакціями вакцина "Pfizer" не відрізняється від інших. Після щеплення можливі реакції місцевого значення, зокрема почервоніння місця ін'єкції, болючість, а також температура. В поодиноких випадках — індивідуальні алергічні реакції на компоненти вакцини. Інтервал між двома дозами вакцини становить 21 день.

Вакцина Pfizer-BioNTech зберігається у замороженому стані, за температури від -60 до -80 градусів. Перед використанням її витягують із сухого льоду. Протягом 3 годин вакцина розморожується, після того її можна використовувати. У розмороженому вигляді вакцину можна зберігати до 120 годин, тобто до 5 днів.

Що відомо

  • 16 квітня до України прибули 117 тисяч доз вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech в межах програми поставок глобальної ініціативи вакцинації COVAX.
  • На Київщині 18 квітня розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Сomirnaty виробництва компанії Pfizer-BioNTech.
  • МОЗ скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.
  • На Львівщині 16 квітня помер 63-річний чоловік, у нього були проблеми із серцем. Напередодні чоловік провакцинувався від коронавірусу.
  • У п'ятницю, 16 квітня, у курортному місті Моршин на Львівщині стартував пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я із вакцинації мешканців міста від COVID-19. Відтак усе доросле населення зможе безкоштовно щепитись вакциною CoronaVac.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок