МОЗ скасувало вакцинацію публічних осіб залишками вакцини

МОЗ скасувало вакцинацію публічних осіб залишками вакцини

МОЗ скасувало вакцинацію публічних осіб залишками вакцини
. УНІАН

Міністерство охорони здоров'я внесло зміни до Дорожньої карти вакцинації та скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.

Відповідний наказ опублікований на сайті МОЗу.

"З метою зниження ризиків невикористання доз вакцин (...) необхідно залучати до такої вакцинальної сесії виключно осіб визначених в І (першому) та ІІ (другому) етапах Дорожньої карти", – йдеться у наказі.

Наразі ж отримати щеплення можуть, зокрема, лікарі, які працюють з хворими на COVID-19; військові; поліцейські; рятувальники; соціальні працівники; медичні працівники; працівники та мешканці будинків для літніх людей; літні люди, старші 80 років; освітяни тощо.

З 1 березня громадські діячі могли вакцинуватися з метою популяризації щеплень та у разі, якщо лишатимуться "зайві" препарати, а саме коли:

  • зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною.

Станом на 14 квітня бажання вакцинуватись від захворювання в Україні висловили понад 449 тисяч людей.

Що відомо

  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов щепився вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19. Наступним щеплення отримав президент Володимир Зеленський.
  • На початку березня у Києві запустили онлайн-анкету для лідерів громадської думки, які бажають провакцинуватись від СOVID-19 та популяризувати вакцинацію.
  • Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 432 820 щеплень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок