Перейти до основного змісту
На Волині встановлено "жовтий" рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19

На Волині встановлено "жовтий" рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19

На Волині встановлено "жовтий" рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19
. Фото: pixabay

З 24 лютого 2021 року на території Волинської області встановлено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення. Таке рішення прийнято на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, - повідомляють в облдержадміністрації.

"Жовтий" рівень епідемічної небезпеки передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, які наразі діють на території всієї країни.

Серед основних заходів:

– дозволено проведення масових заходів: культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв. метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць.

- дозволено відвідування закладів освіти групами більш, як 20 осіб;

- дозволено перетин державного кордону водіям вантажних машин, автобусів, членам екіпажу, повітряних і морських суден, членам поїзних і локомотивних бригад;

- можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;

- будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години);

- у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати 1 особі на 10 кв. метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування 1 особи на 20 кв. метрів загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).

Завантаженість ліжок – один із основних показників встановлення того чи іншого рівня епідбезпеки.

Про те, що епідситуація в області залишається складною, свідчить високий відсоток позитивних результатів ПЛР-тестувань, який і надалі перевищує 30% від загальної кількості обстежених (за рекомендаціями ВООЗ він не повинен перевищувати 5%). Крім того, за останній тиждень відбувається ріст захворюваності на пневмонію +34% (211 випадків) проти 158 попереднього тижня.

Що відомо:

  • Кабінет міністрів продовжив карантин до 30 квітня і запровадив адаптивний карантин в Україні з 24 лютого. Так, регіони буде поділено на чотири зони за рівнем епідемічної ситуації.
  • Станом на ранок 23 лютого в Україні за добу підтвердили 4182 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 252 дитини та 219 медпрацівників.
  • На початку грудня 2020 року уряд вирішив ввести в Україні новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно. За словами міністра охорони здоров’я Максим Степанов, таке рішення допомогло розвантажити медичну систему та лікарів.
  • Уряд України розробив дорожню карту вакцинації проти COVID-19, відповідно до якої до початку 2022 року щеплення мають отримати половина населення країни.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.

Топ дня

Вибір редакції

На початок