Перша леді України разом із командою Фундації Олени Зеленської та британським меценатом лордом Майклом Ешкрофтом відвідали Бородянку на Київщині.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що незабаром у Бородянці стартує будівництво нового дитячого творчо-спортивного центру замість знищеного на початку повномасштабного вторгнення прямим ударом російської авіабомби. У ньому були десятки гуртків та секцій, які відвідували понад 2 тис. дітей.
Зараз увесь викладацький склад центру (52 людей) продовжує заняття з дітьми у закладах загальної середньої освіти на території громади. Функціонує понад 30 гуртків із цього центру, які відвідують 1250 вихованців.
"Лорд Ешкрофт став одним із партнерів, і ми вдячні йому за неймовірну підтримку та розуміння важливості реалізації таких проєктів. Це не просто відбудова — це інвестиція в майбутнє наших дітей", — сказала Зеленська.
Технічне завдання для нового центру команда Фундації розробляла спільно з його викладачами. Новий заклад буде безпечним і безбар'єрним, із різноманітними гуртками та секціями, де діти займатимуться різними видами спорту: футболом, волейболом, баскетболом, а також хореографією, авіамоделюванням, робототехнікою тощо.
"Я надзвичайно вдячний першій леді України за те, що в особливо важкі для країни часи вона запросила мене до Бородянки. Вона ознайомила мене з розвитком дитячого творчо-спортивного центру та пояснила, що цей проєкт принесе цьому селищу, яке так жорстоко бомбардували російські загарбники три роки тому", — сказав Ешкрофт.
Співпраця Фундації із меценатом розпочалася рік тому в Лондоні. Він підтримує проєкти, спрямовані на допомогу українським дітям в умовах війни.
До відбудови дитячого творчо-спортивного центру в Бородянці Фундація залучила трьох іноземних партнерів. Крім лорда Ешкрофта (Lord Ashcroft KCMG PC), донорами проєкту також стали Temerty Foundation та Larry H. & Gail Miller Family Foundation. Старт будівництва запланований на березень цього року.
Раніше повідомлялося, що у Бородянці триває відновлення житлових будинків та інших об'єктів, які були знищені або пошкоджені внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Хоча будівництво та ремонти продовжуються, темпи відбудови не відповідають потребам жителів, зазначив під час візиту у селище 15 лютого віце-прем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Наприкінці минулого року стало відомо, що Бородянська селищна рада підтримала ухвалення низки рішень, які зняли бюрократичні перепони для активнішого процесу відбудови. Йдеться про передачу Київській обласній державній адміністрації функції замовника на відбудову 58 об'єктів із 78, включених до плану комплексного відновлення. Це житлові будинки, об'єкти соціальної сфери, а також будівництво нового протирадіаційного укриття.
Що відомо про руйнування і відбудову Бородянки
Бородянка розташована за 50 км від столиці. Це один із населених пунктів Київської області, які найбільше постраждали від вторгнення російської армії. Унаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. Із них 42 – повністю зруйновані. Про це свідчить знімок, проаналізований Cупутниковим центром ООН.
1 квітня 2022 року селище міського типу звільнили українські військові. Згодом рятувальники розібрали всі завали будівель, зруйнованих під час бойових дій, з-під них вдалося дістати тіла 41 людини.
У січні 2023 року у Бородянці почали відновлювальні роботи на Центральній вулиці. Там розташовувалась більшість комунальних і державних закладів. Усі вони були повністю знищені російськими окупаційними військами.
Згодом завершили будівництво нового мосту через річку Здвиж. Попередній зруйнували війська РФ.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводять повністю нові будинки за 42 адресами.
У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.
З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.
Загалом внаслідок російської агресії в області пошкоджено та знищено понад 30,8 тисяч об'єктів. Завдяки реалізації різноманітних державних програм та підтримці міжнародних партнерів наразі відновили понад 20,3 тис. об'єктів.