У Бородянці на Київщині триває відновлення житлових будинків та інших об'єктів, які були знищені або пошкоджені внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Хоча будівництво та ремонти продовжуються, темпи відбудови не відповідають потребам жителів.
Про це повідомляють віце-прем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та очільник КОВА Микола Калашник.
Зазначається, що посадовці перевірили хід будівельних робіт житлових будинків на вулицях Центральній, Парковій та Семашка у Бородянці.

За словами очільника КОВА, у Бородянці за підтримки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури відновлюють понад 60 житлових будинків, на 45 роботи вже розпочаті. Паралельно відбувається відновлення адміністративних будівель, школи та закладу культури.

Зокрема, на вул. Парковій, 2 — на одному з будинків, де йде відбудова. Там утеплюють фасад, встановлюють нові комунікації. Ще на частині об'єктів завершується етап проектування. Усім виконавцям робіт та технагляду наголосили на термінах і якості.
"Темпи відбудови не відповідають потребам людей. Дав чітке завдання — прискорити роботи. До осені 2025 року люди мають заїхати у свої домівки. При цьому важливо забезпечити меморіалізацію місць, де відбулися найстрашніші злочини. Маємо пам'ятати, якою ціною виборюється українська незалежність", — сказав Кулеба.
Що відомо про руйнування і відбудову Бородянки
Бородянка розташована за 50 км від столиці. Це один із населених пунктів Київської області, які найбільше постраждали від вторгнення російської армії. Унаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. Із них 42 – повністю зруйновані. Про це свідчить знімок, проаналізований Cупутниковим центром ООН.
1 квітня 2022 року селище міського типу звільнили українські військові. Згодом рятувальники розібрали всі завали будівель, зруйнованих під час бойових дій, з-під них вдалося дістати тіла 41 людини.
У січні 2023 року у Бородянці почали відновлювальні роботи на Центральній вулиці. Там розташовувалась більшість комунальних і державних закладів. Усі вони були повністю знищені російськими окупаційними військами.
Згодом завершили будівництво нового мосту через річку Здвиж. Попередній зруйнували війська РФ.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводять повністю нові будинки за 42 адресами.
До кінця 2024 року в Ірпені почнеться будівництво нової багатоповерхівки по вул. Гостомельське шосе, 12-14-16 — замість демонтованої. Саме ця будівля прийняла на себе перші російські авіаудари по Ірпеню на початку повномасштабного вторгнення.
У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.
З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.
Загалом внаслідок російської агресії в області пошкоджено та знищено понад 30,8 тисяч об'єктів. Завдяки реалізації різноманітних державних програм та підтримці міжнародних партнерів наразі відновили понад 20,3 тис. об'єктів.