Перейти до основного змісту
Російський генерал-майор отримав підозру за розграбування майна Чорнобильської АЕС

Російський генерал-майор отримав підозру за розграбування майна Чорнобильської АЕС

Чорнобильська АЕС
Чорнобильська АЕС. Міндовкілля

Російському генерал-майору повідомили підозру за розграбування майна Чорнобильської атомної електростанції під час окупації Київщини.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

На початку повномасштабного вторгнення підозрюваний був на посаді начальника управління військ РХБЗВійська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Східного військового округу ЗС РФ.

За даними слідства, під час окупації ЧАЕС з 24 лютого по 31 березня 2022-го він разом з іншими російськими військовими брав участь у розграбуванні та знищенні майна, яке належало:

  • Державному спеціалізованому підприємству "Чорнобильська АЕС";
  • ДСП "Північна Пуща";
  • ДСП "Екоцентр";
  • ДСП "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами";
  • Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Завдані підприємствам збитки оцінюють у понад 1,038 млрд гривень.

Російського генерал-майора, заступника начальника військ радіаційного хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) з озброєння та науково-дослідної роботи підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни. Санкція статті передбачає до 12 років ув'язнення.

Також раніше за цим фактом повідомили підозру заступникові генерального директора по безпеці АТ "Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології" Державної компанії "Росатом".

Що відомо про Чорнобильську зону під час війни

Російські війська захопили ЧАЕС у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року, зайшовши з боку Білорусі. Солдати РФ рили окопи та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".

31 березня 2022 року російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю.

Перед відступом російські окупанти вкрали комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.

Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли звільнили усю Київську область.

У Чорнобильській зоні за рік після деокупації немає радіаційної небезпеки, але значна територія залишається замінованою. Про це розповів у березні 2023 року голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

У Держагентстві з управління зоною відчуження уточнили, що станом на квітень 2023 року понад 95% території навколо ЧАЕС може бути заміновано.

Топ дня
Вибір редакції
На початок