Понад 95% території зони відчуження Чорнобильської АЕС може бути заміновано. Про це в коментарі Укрінформу сказав голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко. Він зазначив, що фахівці нині не можуть обстежити ЧАЕС.
Нині спеціалісти розмінували об’єкти, які необхідні для повсякденної діяльності. Проте територія, яка знаходиться в лісистій місцевості, замінована.
"Нашими силами там розмінування не проводилося. Тому, умовно, 95-98% зони відчуження заміновано, оскільки вона не обстежена на наявність вибухових пристроїв", – сказав Крамаренко.
За його словами, розмінування цієї території може спричинити переміщення поверхневого шару, який забруднений радіонуклідами. Проте через досить значну площу, 2 600 кв. км, він не вийде за межі зони відчуження.
Крамаренко зазначив, що це замінування шкодить тваринам і людям, які підриваються на мінах.
Чорнобильська зона відчуження перебувала в окупації з 24 лютого по 31 березня 2022 року.
Що відомо про окупацію Чорнобильської зони
24 лютого російська війська захопили Чорнобильську АЕС, персонал станції взяли в заручники. Війська окупантів увійшли до зони Чорнобильської АЕС з території Білорусі.
Солдати РФ окопували та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 9 березня заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.
9 березня в Енергоатомі повідомили, що Чорнобильська АЕС та всі ядерні об‘єкти зони відчуження залишились без електропостачання.
Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об'єкти у зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами та вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.
Перед тим, як 31 березня залишити ЧАЕС, окупаційні війська РФ вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.
Офіс генерального прокурора України зареєстрував низку кримінальних проваджень за статтею "екоцид" через дії Росії на Чорнобильській та Запорізькій АЕС.
Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли ЗСУ звільнили всю Київщину.
Читайте також
Ротація в полоні — як рік тому працівники ЧАЕС працювали під час російської окупації
Нам забороняли фіксувати реальний рівень радіації: ліквідатор з Житомира Костянтин Давиденко