Чорнобильська АЕС збирає фотографії із зони відчуження: навіщо і куди можна надіслати

Чорнобильська АЕС збирає фотографії із зони відчуження: навіщо і куди можна надіслати

Чорнобильська АЕС
Чорнобильська АЕС. Фото: Associated Press

Чорнобильська АЕС збирає фотографії із зони відчуження, оскільки після російської окупації частина архіву станції зникла.

Про це повідомляє Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС".

Після деокупації персонал станції не дорахувався не лише частини обладнання, але й частини історичного архіву Чорнобильської атомної електростанції.

ЧАЕС розпочала масштабну акцію з пошуку фотографій раніше "живих місць" в межах сучасної зони відчуження.

"Це може бути звичайне фото з вулиць Прип'яті, випадковий кадр Чорнобильської АЕС, хроніка евакуації, чи будь-яке інше фото", — йдеться в повідомленні.

Фотографії можна надсилати у двох форматах:

  • Паперові фото та проявлені плівки — за адресою: ДСП "Чорнобильська АЕС" а/с 11, місто Славутич, Вишгородський район, Київська область, Україна, 07100, з поміткою "Для ВМСІ". Після сканування оригінали повернуть за вказаними адресами.
  • Цифрові (скановані) фотографії можна завантажити за цим посиланням.

Зазначається, що усі фото занесуть в архів Чорнобильської АЕС та опублікують на сайті станції, а також в соцмережах з обов'язковим зазначенням авторства.

Що відомо про Чорнобильську зону під час війни

Російські війська захопили ЧАЕС у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року, зайшовши з боку Білорусі. Солдати РФ рили окопи та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".

31 березня 2022 року російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю.

Перед відступом російські окупанти вкрали комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.

Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли звільнили усю Київську область.

У Чорнобильській зоні за рік після деокупації немає радіаційної небезпеки, але значна територія залишається замінованою. Про це розповів у березні 2023 року голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

У Держагентстві з управління зоною відчуження уточнили, що станом на квітень 2023 року понад 95% території навколо ЧАЕС може бути заміновано.

На початок