На Чорнобильській атомній електростанції, яка більш які місяць була окупована збройними підрозділами РФ, 2 квітня підняли прапор України.
Про це на своєму Telegram-каналі повідомила Славутицька міська рада.
"Сьогодні, 02 квітня 2022, об 11:00 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн України", — йдеться у повідомленні.
У церемонії підняття прапора взяв участь оперативний персонал станції, який протягом всього часу окупації забезпечував і продовжує забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку об‘єктів ДСП ЧАЕС.
Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- Окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- 11 березня Україна поінформувала МАГАТЕ про те, що повністю втратила зв'язок із захопленою російськими військами Чорнобильською АЕС.
- 30 березня у Раді повідомили, що система моніторингу рівня радіаційного забруднення на Чорнобильській АЕС не працює вже 5 днів. Станом на 25 березня було виявлено перевищення у понад 7 разів.
- Перш ніж залишити ЧАЕС, росіяни вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки та контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч із АЕС. Звідти винесли кухонний посуд, виделки, ложки та сервізи.
Читайте також
Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку
"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам
Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!