Перейти до основного змісту
Протидія домашньому насильству: на Вишгородщині працюватимуть мобільні групи поліції

Протидія домашньому насильству: на Вишгородщині працюватимуть мобільні групи поліції

сектор з протидії домашньому насильству
На Київщині запрацював новий сектор з протидії домашньому насильству. КОВА

У Вишгородському управлінні поліції працюватиме четвертий у Київській області сектор з протидії домашньому насильству.

Про це повідомляє Київська ОВА.

Мобільні групи секторів також функціонують у Броварах, Білій Церкві та Борисполі. Вони реагують на виклики, пов'язані з домашнім насильством.

Новий підрозділ співпрацюватиме зі Службою у справах дітей та сім’ї КОВА, центрами надання соціальних послуг та з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги.

У Києві понад 15 тисяч постраждалих від насильства отримали допомогу в межах спеціальної міської програми за три роки.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті працює перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Столичні лікарі первинної ланки проходили навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Топ дня

Вибір редакції

На початок