У Києві понад 15 тисяч постраждалих від насильства отримали допомогу в межах спеціальної міської програмиМіська цільова програма "Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі" за три роки.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Столиця понад п'ять років розбудовує систему протидії та запобігання домашньому насильству через КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
За цей час у місті відкрили два денні центри й запустили процес реконструкції третього.
Також є кілька кімнат кризового реагування, де людина отримує допомогу психологів, речі першої необхідності та притулок, в якому може перебувати від 3 до 6 місяців.
"Чим більше ми працюємо з проблемою насильства, тим більше людей усвідомлює, що це стосується їх також", — зауважила Хонда.
Звернутись по допомогу можна конфіденційно та цілодобово за номером 15-00 або 044-272-15-00 (із мобільного).
Водночас можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу:
- в Денному центрі соціально-психологічної допомоги на вул. Райдужна, 6-А;
- у КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству на вул. Юрія Іллєнка, 20.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.
Ще у місті працює перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.
Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Столичні лікарі первинної ланки проходили навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".