Перейти до основного змісту
У Києві збільшується кількість звернень до психологів стосовно домашнього насильства — Хонда

У Києві збільшується кількість звернень до психологів стосовно домашнього насильства — Хонда

Протягом жовтня на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1234 звернення. Майже половина із них стосувалися домашнього насильства.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

За місяць психологи зафіксували 1234 звернення на телефон довіри 15-00. 583 дзвінка стосувалися домашнього насильства. У притулках та кризових кімнатах перебували 27 людей: 14 жінок, 1 чоловік та 12 дітей.

Зазначається, що мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 467 консультацій щодо домашнього насильства, з яких 234 стосувалися фізичного насильства.

"Ми спостерігаємо поступове зростання випадків фізичного насильства — на 1-2% щомісяця. Хоч це здається незначним, утім за кожною цифрою стоять долі людей, які потребують підтримки та захисту. Ми не лише оперативно реагуємо на такі ситуації, а й активно працюємо над профілактикою: залучаємо соціальних працівників до навчальних програм і співпрацюємо з медичними установами", — сказала Марина Хонда.

У КМДА нагадують, що міська служба телефону довіри працює конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами телефонів: 15-00 (зі стаціонарного), (044) 272-15-00 (із мобільного).

Також громадяни можуть отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А. Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті працює перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Столичні лікарі первинної ланки проходили навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Топ дня

Вибір редакції

На початок