У Києві до 30 жовтня продовжили термін робіт зі спорудження тунелю під залізницею, який виведе Подільський мостовий перехід на Троєщину.
Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Будівництво триває цілодобово в районі залізничної станції "Троєщина 2". 90-метровий тунель, прокладений під коліями, має з'єднати Подільський мостовий перехід з вул. Петра Вершигори і далі з просп. Романа Шухевича.
На об'єкті облаштовують підпірні стіни, сходи і пандуси. Попередньо, комплекс робіт триватиме до 30 жовтня.
Будівництво узгоджують з "Укрзалізницею", щоб не зупиняти рух потягів на цій ділянці. Через це роботи потребують додаткового часу.
Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві
Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому — готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.
Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.
Підготовчі роботи почали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька. У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.
У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст. У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.
У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада того ж року.
Торік частково відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Він доступний для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту №111 за напрямком ст.м. "Площа Українських героїв" — ст.м. "Лівобережна".
У квітні на об'єкті почали встановлювати конструкції тунелів між станціями "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів.